Полтавці не сортують сміття: забруднене скло втрачає собівартість

Усе це – з контейнерів для скла. Відсортоване полтавцями сміття спочатку вирушає на Макухівське сміттєзвалище. Проте, відходи все одно потребують додаткового сортування. Усе через те, що люди кидають у спеціальні контейнери різні побутові відходи, - говорить заступник начальника КАТП 1628 Валентин Сириця.

Валентин Сириця - заступник начальника КАТП-1628 з питань сортування і переробки вторсировини: Ну от, ви бачите, що приїжджає. Ось вам наочно все це. Будем сортувати це все. На КАТП працює спеціальна дільниця з сортування вторсировини.


Скільки часу піде на таке сортування - важко сказати, адже усе робиться вручну. До того ж, забруднений склобій втрачає собівартість, оскільки вимагає додаткових ресурсів для очистки. Підприємці-переробники дедалі частіше відмовляються приймати такі відходи, бо замість прибутку отримують лише збитки - скаржиться Валентин Сириця.


Валентин Сириця - заступник начальника КАТП-1628 з питань сортування і переробки вторсировини: Коли кидають в контейнер, призначений для певного виду для вторсировини, це добавляє роботи.


Еко-активіст Сергій Антоненко, який займається вивозом склобою, переконаний: запровадивши процес сортування сміття, потрібно одночасно проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед людей. На думку активіста, цим має займатись міська влада.

Сергій Антоненко - еко-активіст, громадський діяч: У Полтаві стоять контейнери для окремого збору склобою, вони хаотично розставлені по місту. Не скрізь вони стоять. На мою думку, у зв’язку з відсутністю інформаційної кампанії від міської влади люди туди кидають не тільки скло. В такі контейнери, які стоять по місту, потрібно кидати тільки пляшки, банки і віконне скло. Сюди заборонено кидати дзеркала, скло від телевізорів та кінескопів, тому що воно іншого складу.


Валентин Сириця - заступник начальника КАТП-1628 з питань сортування і переробки вторсировини:  Практично підлягає переробці все скло, за виключенням дзеркал, армованого скла, яке містить метали і за виключенням автомобільного скла.


Утім, якщо дехто вважає, ніби сортувати не має сенсу, бо сміття скидають в одну купу, він помиляється, - додає Валентин Сириця.

Валентин Сириця - заступник начальника КАТП-1628 з питань сортування і переробки вторсировини: За вторсировиною закріплений автомобіль, певний водій, який проінструктований. Вона збирає окремо, якщо у графіку - збір пластику, він збирає виключно пластик. Якщо скло - виключно скло.


А це - відокремлений від загального сміття пластик. Вже очищений від залишків їжі та ін. непотребу, що потрапляє до контейнерів. Далі пет-пляшки сортують за кольором, спресовують та відправляють до Харкова на переробне підприємство. Наразі по місту встановили 470 контейнерів для скла, пластику та паперу, на яких чітко зазначено вид відходів - наголошують комунальники.