Пам'ятник Леву Вайнгорту в Полтаві планують встановити 27 листопада

Небайдужі полтавці зібрали суму, якої не вистачало на спорудження пам’ятника видатному архітектору Леву Вайнгорту. Нагадаємо, збір пожертв оголосили 28 жовтня на ФБ-сторінці ГО SavePoltava. Не вистачало 160 тисяч гривень! Та вже 5 листопада зібрали навіть більше, ніж було необхідно.

Віктор Трофименко, голова ГО Save Poltava: Ці гроші повністю перераховуються скульптору, документи виставляємо на сайті. Показуємо, як це все йде. Ми вважаємо, що така людина, як Лев Семенович, була вшанована в Полтаві. Він зробив просто неймовірні речі в кінці 40-х-50-х рр. І ми вважаємо себе продовжувачами справи Лева Семеновича в плані не просто зберегти, щоб воно було живе, а щоб воно було живе і працювало. Ми намагаємося долучатися до творення новітнього обличчя Полтави.


Лев Вайнгорт упродовж 33-х років був головним архітектором Полтави та фактично відродив місто з руїн після Другої світової війни. Серед його проектів - відбудована Біла Альтанка, театр ім.Гоголя, Кругла площа з усім архітектурним ансамблем. Професійна порядність та ставлення митця до міста як до рідного доводять - історичну Полтаву можна зберегти, - зазначає історик, автор книги «Провінційний архітектор» Борис Тристанов.


Борис Тристанов - історик, член ГО Save Poltava, автор книги «Провінційний архітектор»: Перший проект відбудови Круглої площі міста, який підготував Київський інститут, це повне знесення старих будинків, і на їх місті побудова, як ми кажем, сталінський ампір. Але полтавські архітектори - у них була думка і бажання відновити первісний вигляд, і недарма в 44 році почали відбудовувати кінотеатр Котляревського. За великим рахунком післявоєнні покоління полтавців знають Полтаву Вайнгорта. Не Полтаву Абросимова, який створив Полтаву з 1802 року.


Автори концепції пам'ятника Вайнгорту - скульптор Дмитро Коршунов та архітектор Артур Ароян. В основі ідеї - світлина з сімейного альбому Лева Семеновича, зроблена у 80-тих роках на Білій Альтанці.


Бронзова скульптура та бетонна основа під неї вже готові. Загалом проект обійшовся у 500 тис грн, які пожертвували меценати та небайдужі полтавці, зазначає Борис Тристанов, вказуючи, де саме постане пам'ятник архітектору Вайнгорту.

Борис Тристанов - історик, член ГО Save Poltava, автор книги «Провінційний архітектор»: Він буде встановлений біля адміністративної будівлв на Зигіна, 1, це за облдержадміністрацією будинок, зліва від входу. Думаю, це стане одним з привабливих туристичних місць нашого міста.

Ініціатори планують відкрити пам’ятник у День народження Лева Вайнгорта 27 листопада.

ФОТО: Save Poltava