Люди пробивалися до кабінету міського голови Олександра Мамая

Ранок дев’ятого листопада. Полтавська міська рада. Біля кабінету мера міста – шум та галас. Тут зібралися полтавці. Серед них – Надія Кучеренко, мати тридцятидев’ятирічної Оксани, у якої діагноз – дитячий церебральний параліч. 

Як ви думаєте, у такому віці, 39 років поспіль, тягати ось таку дитину. Дивіться, вона чиста, вона охайна, від неї не тхне.

Полтавка говорить: прийшла сюди, під двері міського голови, щоб отримати допомогу для своєї доньки.

Надія Кучеренко, полтавка: Я прийшла сюди на прийом, щоб мені Олександр Федорович оплатив дитині везти на лікування. Він сам сказав, не дослухав до кінця мою розповідь і сказав: «Я свої гроші візьму і заплачу такій дитині». І пройшло два місяці, і ніхто нічого, відмовили. Прийшла мені відповідь, що відмовили, грошей нема, все.

Під порогом кабінету міського голови – також опинились блогер та журналіст інформаційної агенції «Журналісти проти корупції» Антон Гура та Павло Сологуб. Говорять: приїхали сюди, адже у 5-ій міській лікарні відбуваються дивні речі.

Петро Сологуб, журналіст ІА "Журналісти проти корупції": Нам зателефонували наші інсайдери. Повідомили про те, що там просто знущаються над хворими, що забирають мобільні телефони в них, не дозволяють їм знімати, що переповнена лікарня. Натомість, коли ми пішли на місце, ми побачили зовсім іншу картину. Лікарі не дотримувалися всіх оцих вимог, де вони взагалі у костюмах домашніх бігали там, хворі – без масок, в інфекційному відділенні без масок.

Інші полтавці говорять: про зустріч в міській раді почули із соцмереж. Кожен прийшов сюди, щоб вирішити різні проблеми.

Марина Сергєєва, полтавка: Дуже турбує така ситуація, як, скажемо, звернення і спілкування з міською радою. Тобто, є звернення до поліції, є звернення до обласного контактного центру через Урядову гарячу лінію. Є відповіді. Це стосується пішохідного переходу, щоб влаштувати перехід в мікрорайоні Вороніна.

Марина Гіль, полтавка: 
У нас є таке критичне питання, це сьогодні по забудові Прирічкового парку, і воно буде виноситися затвердження детального плану території на сесію, яка буде відбуватися 16 листопада. Не підтримувати незаконне рішення цю злочинну забудову і не йти проти людей.

Під кабінетом мера міста зібрались і педагоги. В одній із полтавських шкіл асистента вчителя не пустили на роботу.

Думають, що немає сертифіката, а я його не хочу показувати. Це моє право. Щоб нас підтримали і не робили оцього всього хаосу, що робиться взагалі. Не тільки у нас у Полтаві, а й взагалі в Україні.

На місці – і працівники охоронної фірми:

- Скільки потрібно, стільки і стоятимемо.
- А що будете робити?
- Просто стоїмо.
- Охороняєте громадський правопорядок, чи що?
- Так.
- А хто вас викликав?
- Не важливо. В адміністрації запитайте. 

Київський журналіст ІА "Журналісти проти корупції" Петро Сологуб написав на Мамая заяву в поліцію щодо службової недбалості, перевищення владних повноважень та відсутність на робочому місці. Попросив поліціянта вказати в заяві правову кваліфікацію. Але той відмовив, аргументувавши тим, що це роблять після внесенння відомостей в ЄРДР. У відповідь Сологуб пообіцяв позиватись до суду.


В той час, як повідомили нам наші журналісти, Олександр Мамай перебував на огляді шкільних харчоблоків. Тож з мітингувальниками зустрівся перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.


Телефоном нашим журналістам він повідомив: за ситуацією нібито стоїть опозиція до міського голови, яка мала на меті спровокувати конфлікт.


Валерій Пархоменко, перший заступник міського голови: Запитавши, що вони хочуть, вони сказали, що треба зняти відео. Спитав, які у них пропозиції чи побажання у нашого начальника з Департаменту по зверненню громадян, він сказав, що вони нічого не озвучували, бо їм потрібно зняти відео, як вони бігають по кабінетам. З Києва люди приїхали, щоб покричати - це ж не безкоштовно. Правильно? Тому хтось профінансував їх цю історію. Вони приїхали, відпрацювали і поїхали.

Так чи інакше, поліцейські, яких викликали до міської ради, зафіксували дві заяви від громадян - учасників акції.

Василь Зуб, речник Полтавського райуправління поліції: По першій заяві – з приводу начеб-то перешкоджання входу до адмінбудівлі, інша заява – з приводу можливих службових порушень. Дані заяви ці зареєстровані. Проводиться відповідна перевірка.