У громадах Полтавщини інспектуватимуть дотримання карантинних вимог

У громадах Полтавщини інспектуватимуть дотримання карантинних вимог

У кожній територіальній громаді невідкладно мають створити групи для проведення комісійних перевірок дотримання протиепідемічного режиму суб’єктами господарювання і громадянами. Таку рекомендацію підтримали на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Про це повідомили на сайті Полтавської ОДА. 

Інспектуватимуть дотримання вимог на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, громадського харчування, ринках, у закладах розміщення (готелях, хостелах, кімнатах відпочинку тощо), установах, які передбачають приймання відвідувачів, закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої, позашкільної освіти, їхніх гуртожитках, а також у громадських місцях.

В.о. обов’язків начальника ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області Олександр Овчаренко зазначив, що за 10 місяців у регіоні провели 37 712 перевірок. На 4378 об’єктах виявлені порушення. Ситуація не поліпшується, порушується масковий режим та інші карантинні вимоги. Роз’яснювальна робота і приписи дієвих результатів не приносять, тож напрацювали новий більш дієвий алгоритм – створення робочих груп, які б виходили на комісійні перевірки в усіх громадах. До складу цих груп обов’язково включать представників поліції, Держпродспоживслужби й органів місцевого самоврядування. У разі виявлення порушень члени робочих груп складатимуть безпосередньо на об’єкті протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 44-3 КУпАП (Порушення правил щодо карантину людей).