У басейнах нового спорткомплексу в Полтаві встановлять дворівневу систему очистки води

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов 9 листопада проінспектував перебіг будівництва спортивно-видовищного комплексу на вулиці Петра Юрченка в Полтаві. Він оглянув приміщення, де відбуватиметься запуск води в басейни та розміщується система водовідведення та очищення.

«Вода в усіх басейнах спорткомплексу матиме два рівня очистки – механічну та хімічну. Для механічної очистки води встановлені спеціальні фільтри, які застосовуються в сучасних аквапарках і дельфінаріях, – розповів Олег Синєгубов. – Дезінфекція води відбуватиметься гіпохлоридом натрію, який буде вироблятися на спеціальному обладнанні безпосередньо у спорткомплексі. Очищатимуть воду постійно, спеціальний комп’ютер вимірюватиме показники й дозовано витискатиме хімічні реагенти в басейни».

Нині у спорткомплексі завершили облаштовувати тепловий пункт і вже перевірили систему опалення. Також робітники облицювали середню чашу басейну та закінчують роботи на великому басейні. Зараз укладають кахель на стіни, опоряджують стелю, облицьовують гранітом зовнішні стіни спорткомплексу.

Такий спорткомплекс дасть змогу розвивати на Полтавщині кілька видів спорту: плавання, водного поло, триатлону, фізпідготовки веслувальників, борців і боксерів, плавання серед спортсменів із інвалідністю (дефлімпійські та паралімпійські види спорту). У комплексі облаштують три басейни – 50, 25 та 6,5 метрів. Великий басейн матиме 8 доріжок і відповідатиме всім європейським стандартам для проведення міжнародних змагань. Буде європейська метрична система фіксування результатів. Будівля буде повністю доступна й безпечний для людей з інвалідністю. Це за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».