«Хто ми: Портрет українців очима українців»: у Полтаві презентували результати соцдослідження

«Україна не Росія» – у Полтаві презентували результати соціологічного дослідження «Хто ми: Портрет українців очима українців», проведеного Інститутом майбутнього.

Вадим Денисенко, виконавчий директор Українського інституту майбутнього: Українці як політична нація відбулася, і українці як політична нація насправді чітко розуміють, хто вони, вони відрізняють себе від всіх інших, і насправді це є величезний позитив. Плюс до всього іншого, треба сказати, що той комплекс меншовартості, який панував на початку 90-х років, насправді зараз різко зменшився.

Згідно з результатами дослідження, лише 22 відсотка відчувають близькість з росіянами, 18 – з білорусами і 16 відсотків – з поляками, розповів виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

Водночас, в українців відсутнє бачення майбутнього, а мешканці Донбасу через російську окупацію живуть мов би окремим від всієї країни життям, кажуть автори дослідження.

Вадим Денисенко, виконавчий директор Українського інституту майбутнього: Є величезна прірва між людиною і державою, це величезна проблема для нас, друге - відсутність майбутнього. Ні влада, ні опозиція не формулює нашого майбутнього. Українці не мають приводів для гордощів. Немає героїв.

У великих і малих містах респонденти також відповідали на запитання, пов’язані з політичними вподобаннями, соціальними проблемами, вибором каналів отимання інформації, головними проблемами, що турбують.

Пьотр Кульпа, директор програми «Школа міністрів» у КЩДУ ім.Сергія Нижного: Это первое серьезное исследование, которое подтвердило, что, независимо от части, Украина уже единственный политический народ. И во всех областях самое популярное определение, чем является слова, определяющие Украину, – «Слава, Украине!».


Соціологічне дослідження було проведене серед п’яти тисяч респондентів у п’яти макрорегіонах України: Захід, Схід, Південь, Центр та Донбас. Проводили опитування методом "Face to face", статистична похибка не перевищує 1,41 %.