На Полтавщині виявили пам'ятник Леніну на території лісгоспу

На Полтавщині виявили пам'ятник Леніну на території лісгоспу

Небайдужі громадяни виявили неподалік Гадяча пам’ятник Владіміру Ульянову (Лєніну), про що було повідомлено Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті. Як з’ясувалося, пам’ятник особі, яка є відповідальною за агресію більшовицької Росії до Української Народної Республіки, розташовано на території Полтавського обласного управління лісового і мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України (неподалік села Лютенька та міста Гадяч). Невідомі зловмисники облаштували довкола комуністичного ідола зону відпочинку у вигляді лавочок та ін. Місцеві мешканці припускають, що йдеться про пам’ятник, що був демонтований у 2016 році з центру Гадяча в межах декомунізаційних процесів. Про це повідомляють у Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП.

Полтавський офіс Інституту нацпам’яті з приводу пам’ятника комуністичному ідолу та псевдоязичницького капища довкола звертався на гарячу урядову лінію Кабінету міністрів. Керівництву Полтавського обласного управління лісового і мисливського господарства було роз’яснено необхідність демонтажу та рекомендовано передати незаконний об’єкт до філії Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі «Музей монументального мистецтва тоталітарної доби «Парк радянського періоду». «В.І.Ленін (псевдонім, справжнє прізвище Ульянов (1870– 1924) – особа, причетна до здійснення Жовтневого перевороту 1917 року, діяльності комуністичної партії та яка обіймала керівну посаду у вищих органах влади та управління СРСР (у 1923–1924 роках – Голова Ради Народних Комісарів СРСР). 

В.І.Ленін (Ульянов), який обіймав протягом 1917- 1923 рр. найвищі державні та партійні посади, спочатку в Радянській Росії, а потім у СРСР та налаштував органи державної влади, насамперед ВЧК та революційні трибунали на жахливий червоний терор , зокрема взяття осіб і цілих груп населення у заручники, арешти та поміщення до концентраційних таборів», - наголосили в Полтавському офісі УІНП. 

У офіційній відповіді посадовці зазначеної державної установи не заперечили факт розташування пам’ятника Леніну. Водночас перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко у документі зазначив : «до компетенції управління не належить вирішення питання». 

«Вважаємо таку позицію державної установи безпрецедентною і такою, що спрямована на саботаж Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Вимагаємо невідкладно виконати закон, демонтувавши пам’ятник», - зазначив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.