У полтавському музеї можна побачити і почути Короленка за допомогою «доповненої реальності»

Короленко - як живий! У Полтавському літературно-меморіальному музеї, який носить ім'я класика, сьогодні презентували технологію «Доповненої реальності». Щоб побачити в музеї цифрового Володимира Галактіоновича, потрібно завантажити спеціальний додаток і навести смартфоном на маркер, каже розробник проєкту Володимир Ковбаса.

Володимир Ковбаса, один із розробників проєкту:Для тих, хто приходять в музей вперше, є QR-код біля каси. Вони можуть завантажити додаток, або попросити екскурсовода, тому що в нього буде цей планшет (він залишається в музеї). Або в самому додатку є інструкції, як ним користуватися.

Для відвідувачів музею працюватиме три локації із доповненою реальністю. Перша - вітальня, де часто проводив час Володимир Короленко із родиною.

Доповнена реальність з’являється також у їдальні, та в робочому кабінеті письменника.

Іванна Дімова, кореспондентка: Однією з цікавих опцій доповненої реальності є селфі з Володимиром Короленком.

Головна мета цього проєкту, кажуть розробники, - зацікавити дітей та молодь до походів у музеї.

Володимир Ковбаса, один із розробників проєкту:Ми думали саме про дітей, як про цільову аудиторію. Якщо перша сцена, то вона досить серйозна. Там розказують про роки революції і Громадянської війни, яка була сто років тому. То тут, наприклад, є сцена з покоївкою. До неї прилітає муха, вона її ганяє. Ми хотіли, щоб діти, можливо, з чогось і посміялися.

«Доповнена реальність» у музеї Короленка - вже 4 проєкт, реалізований у Полтаві Департаментом культури, молоді і сім’ї Полтавської міськради. Міський голова Олександр Мамай зазначає, що цей проєкт дійсно унікальний.

Олександр Мамай, голова Полтавської міської ТГ: Я хочу висловити слова подяки всім без виключення організаторам, всім людям, які приймали участь у цьому проєкті і закликати, в першу чергу, нашу молодь. Щоб їм, можливо, не так принципово подивитися, що тут відбувалося, але принципово подивитися, як з гаджету зайти в цей проєкт, і подивитися дійсно, як Володимир Галактіонович Короленко зі своїми доньками, зі своєю дружиною останні 18 років проживав цьому приміщенні. Музей Панаса Мирного у нас під таким самим проєктом, музей Полтавської битви. Ці проєкти вперше в Україні застосовуються саме в нашому місті, що мені, як міському голові, дуже приємно.

#РЕКЛАМА