В Україні завершився період пільгового розмитнення автомобілів на іноземних номерах

В Україні завершився період пільгового розмитнення автомобілів на іноземних номерах

В Україні завершився період пільгового розмитнення автомобілів на іноземних номерах. Тривав він із 15 червня по 10 листопада. На митному посту «Полтава» розповідають - пільги стосувалися легкових авто та вантажних транспортних засобів масою до 3,5 тонни. Вартість такого розмитнення залежала від віку автомобіля та об’єму двигуна. У середньому сума становила від 1 до 3 тисяч доларів.

Андрій Коломоєць - заступник начальника митного поста «Полтава»: Учора 10 листопада закінчився 180-денний термін, відведений на спрощене митне оформлення та оподаткування транспортних засобів на євро номерах. В зоні діяльності полтавської митниці було здійснено митне оформлення у режимі імпорту 934 транспортних засобів. До державного бюджету сплачено майже 32,5 мільйонів гривень.  

Проте на вулицях Полтави можна і досі зустріти «євробляху». Відтепер патрульна поліція може зупинити такий автомобіль та виписати власнику штраф.

Наталія Костильова - речниця патрульної поліції Полтавщини: Наразі йде розробка програмного забезпечення обміну даними між митницею та патрульною поліцією, щоб поліціянти мали змогу перевіряти транспортний засіб, який заїхав на територію України. Чи законно він знаходиться, коли він був ввезений та чи має він право пересуватися територією України. В адміністративному кодексі були внесені зміни і додано 8 і 9 частину до статті 121. Відповідно, за це сума штрафу складає 8,5 тисяч гривень.

Якщо провопорушення вчинять повторно протягом року, сума штрафу зросте до 17 тисяч. Водночас, можливість пільгового розмитнення залишається для учасників ООС - зазначив заступник начальника митного поста «Полтава».

Андрій Коломоєць - заступник начальника митного поста «Полтава»
: Учасники бойових дій, які перебували безпосередньо на території ООС більш як 90 днів з дня набрання чинності законів, тобто, з 15 травня 2021 року можуть скористатися спрощеннями по 8 лютого 22 року включно.
Наразі розмитнити автомобіль можна лише за повною ціною, і водії зобов'язані це зробити протягом 10 днів після перетину кордону.