Садиба Котляревського, Успенський собор, Біла альтанка: у Полтаві запрошують на безоплатні екскурсії

У Полтаві стартував пізнавальний проект «Екскурсії містом», в рамках якого гіди безкоштовно показують історичний центр Полтави. Організувала захід Молодіжна рада Полтавської міської ТГ.


Мета проекту – залучити молодь, адже багато студентів, які навчаються у Полтаві, не місцеві. При цьому вирушити на таку екскурсію може кожен, - зазначають організатори.


Анастасія Лисенко - співорганізаторка проекту, член Молодіжної ради Полтавської міської ТГ: Майже всі студенти з нас, ми приїжджі. Ми знаємо маршрути до свого університету, ми знаємо маршрути, якими ми рухаємося щодня до магазину, до пошти, але майже ніхто не звертає увагу на те, яка історична цінність тієї чи іншої будівлі, що вона може розказати і якусь надати інформацію. Ми вирішили стартувати з центральних частин міста, адже увесь «двіж» може бути в центральній частині міста, так.


Звідки походить назва міста та чому про це і досі сперечаються, як раніше називали Іванову гору, які таємниці приховує Хрестовоздвиженський жіночий монастир - про це та інше учасникам екскурсії розповіла краєзнавець та екскурсовод Олеся Васецька у колоритному образі «Полтавської галушки».


Олеся Васецька - екскурсовод, науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею ім.В.Кричевського: Ми сьогодні з екскурсією пройшлися по найвідомішим пам’яткам міста Полтави, найулюбленішим, символічним: Білою альтанкою, біля садиби І.П.Котляревського, Успенського Собору, пам’ятника Т.Шевченку, Краєзнавчого музею. Під час екскурсії намагалися робити такий акцент, наскільки громада або окремі представники цієї громади можуть впливати на розвиток свого міста.


Ідучи історичним центром, згадували видатних архітекторів, письменників, митців, науковців. Поринули в місцеві традиції та легенди. Коли йдеш знайомими вулицями, здається, знаєш кожен куточок, та щоразу відкриваєш для себе щось нове, - діляться враженнями учасники екскурсії.


Ганна Іванівна, полтавка: Познавательные, экскурсоводы очень хорошие. Интересно узнать историю, в школе мы одно учили, сейчас по-другому все преподносится. Интересно.


Екскурсії історичним центром Полтави заплановані на 10, 11 та 16 листопада. Збір о 15 годині біля Білої Альтанки. Тривалість - бл. 2 годин. У програмі передбачена кава в музеї Котляревського, біля пам'ятника Келіну. Кількість учасників у кожній групі - до 10-ти. Заповнити анкету та зареєструватися можна на сайті ПМР. А також на офіційній сторінці Молодіжної ради у соцмережах.