Ревізія по-полтавськи: у місті дотримання карантинних вимог інспектує Держпродспоживслужба

У нас зараз відбувається перевірка стосовно вимог протиепідемічних, але у нас є відділ безпечності харчових продуктів. У таких випадках ми пишемо доповідну і буде ще перевірка стосовно зберігання харчових продуктів.

Продавчиня магазину після перевірки коментувати будь-що нашій знімальній групі відмовляється.

Що у вас перевіряли? Не хочу нічого розповідати. Я не буду відповідати, дівчино, ви все тільки що знімали.

Олена Асаул, в. о. нач. відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів Полтавського райуправління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській обл.: Було зафіксовано порушення, відвідувач перебував без маски, і питання у нас стосовно дезінфекційного засобу, він сумнівний. Відповідно, проводити прибирання, дезінфекцію таким засобом не є правильним.

А ось і друга перевірка. У фокусі - заклад громадського харчування.

Мы на вынос работаем, чисто на вынос.

Відвідувачі всі заходять у масках. Отримали замовлення і одразу пішли.

Яким чином у вас ознайомлюються з меню відвідувачі? Ось таким чином? Воно розложене, воно повинно мати гігієнічне покриття. Це у вас воно просто у паперовому вигляді.

Заклад відкрили у травні цього року.

Один із працівник ділиться: рейд для них - як грім серед ясного неба:

- Не очікували. Не з усіма порушеннями ми згодні.
- З якими не згодні, розкажіть.
- З прибиранням.
- Що будете робити?
- Усувати.

Олена Асаул оголошує суворий вердикт.

Олена Асаул, в. о. нач. відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів Полтавського райуправління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській обл.: Не проводиться вимірювання температури, у меню немає гігієнічного покриття, у відкритому вигляді зберігаються прилади та напої, відсутні дезінфекційні засоби. Тобто, працівники цього закладу не досить обізнані стосовно вимог, які присутні на сьогодні.

Результат перевірок магазину та закладу - невтішний, працівники Держпродспоживслужби склали протоколи. Загалом з початку року працівники перевірили понад три з половиною тисячі місць масового скупчення людей - такі як ТРЦ, заклади харчування, магазини, транспортні засоби. Виявили шістдесят відсотків порушень.