Дві доби без світла: у Полтаві голова ОСББ не пускав Обленерго до щитків

Чому ви відключили 82 квартири? Чим винуваті ті люди? Чим вони винуваті?


Другу добу тривають суперечки мешканців будинку по вул. Великотирнівській, 25/2 із працівниками «Полтаваобленерго». З вчорашнього дня у квартирах немає світла. На місце вдруге прибула аварійна бригада, проте голова ОСББ знову не пустив ремонтників до щитової.

Станіслав Лебідь, начальник обласної служби технічного аудиту: Вчора відбулося аварійне відключення кабельної лінії, яка заживлює цей будинок. Аварійна бригада виїхала, і ми вчора хотіли налагодити кабель. Для цього необхідно потрапити в щитову житлового будинку.

У голова правління ОСББ своя правда.

Анатолій Лисенко, голова правління ОСББ вул. Великотирнівська, 25/2: Проблеми почалися, коли у них виникло бажання зняти лічильник у зв’язку з його пошкодженням. Після цього я вимушений був визвати наряд поліції, і з його допомогою вони нарешті покинули приміщення щитової, і не зняли цей лічильник.

Мешканці будинку вважають: без світла їх залишили навмисно.

Валерій Москалюк, мешканець будинку
: Відключили будинок, квартири. Ми добу вже страждаємо. Я не їв, не пив, хотів вийти і перекрити дорогу з плакатом - «Обленерго - фашисти. Дайте чашку гарячого чаю». Немає на чому чай підігріти, розумієте. У нас електроплити.

Як зазначає представник «Полтаваобленерго», однією з можливих причин вимкнення електрики могло стати те, що цей будинок споживає в десятки разів більше кіловат, ніж звичайна багатоповерхівка.

Станіслав Лебідь, начальник обласної служби технічного аудиту: Знаєте, скільки споживає цей будинок на технічні цілі? Від 25 до 30 тисяч кіловат-годин. А ви не думали чому? А тому що від вашого будинку голова ОСББ підключив магазин «Маркетопт», не погоджуючи з вами. Він це зробив своєвільно. І він отримує якусь від цього кошти.

Разом зі знімальною групою аварійна бригада все ж заходить у приміщення. Проте повністю перевірити мережу не вдається, оскільки голова ОСББ відмовляється відкривати останній щиток.

Анатолій Олександрович, відкрийте щиток! Громадяни будинку, заставте вашого голову ОСББ відкрити цю щитову!

Анатолій Лисенко, голова правління ОСББ вул. Великотирнівська 25/2: Громадяни будинку, пояснюю, що зараз цей ящик немає ніякого відношення до відключення будинку. Поки ми не вияснимо питання: чому було відключено будинок, спочатку виясняємо це, потім все інше. 

Допоки голова ОСББ не допустить працівників «Полтаваобленерго» до останнього щитка, неможливо з’ясувати, де саме стався розрив на лінії і, відповідно, відновити світло. Чому саме чоловік не відкриває його, не пояснює. Як нам повідомив Станіслав Лебідь, за 4 години суперечок голова ОСББ щиток так і не відкрив.