Сало підскочило в ціні: на полтавському ринку торгують майже по 200 гривень за кілограм

Продавці на місцевому ринку говорять - у листопаді ціна на сало сягнула під дві сотні гривень за кілограм. Це рекорд, який дивує навіть самих продавців.

Ірина – продавець: Від дешевого, від 20 грн до 150. Отаке полтавське. 150 гривень за кіло, таке по 80, по 70, по 50. Сало піднялося у ціні, м'ясо впало. Вже більше 20 років тенденція до зросту, але ж 150 гривень - це перший рік. Корма подорожчали, подорожчало і сало.

Продавчиня Наталія пояснює - 150 та 200 гривень - це цілком доступна ціна як для сала. Адже наразі вигодувати свиню - задоволення не з дешевих.

Наталія – продавець:
М'яса ніхто не бере, тому й виросло сало. Це є домашнє сало, хароше, м`якеньке, домашнє, натуральне сало.

Для полтавців же сало стало мало не делікатесом. Дехто може собі дозволити його лише раз на півроку.

Що це за сало 130 гривень? Шо м'ясо, шо сало. Я люблю сало із картошкою. І так 130, це дуже дорого.

На ринку я не купую, бо не довіряю їм. Ну гарне сало вартує 130 гривень. Це висока ціна для пенсіонерів.

Сьогодні ціна така висока що треба трохи почекати, ну 200 і 150 є. Підождіть, поки будуть різати цих свиней, можливо, тоді ціна впаде.

Економісти зазаначають - здорожчання сала відбувається кожної осені. Одна із причин - високий попит.

Юлія Самойлик – економіст: В цьому році рекордне здорожчання сала. Є і об`єктивні причини і суб`єктивні. До об`єктивних варто віднести те, що галузь тваринництва все більше скорочується, все менше стає в Україні поголів`я і тому попит перевищує пропозицію. І відповідно, собівартість сала досить висока. До суб`єктивних можна віднести пожвавлення певного попиту, похолодало і люди бажають більш ситної їжі.

Нинішні ціни на сало - аж ніяк не межа - говорять економісти. До новорічних свят варто очікувати ще одну хвилю здорожчання. Тоді, ймовірно, вартість сала перевищить психолігічну позначку у 200 гривень за кілограм.