З літака — «приманки здоров’я»: на Полтавщині триває імунізація диких тварин
У Полтавській області вакцину від сказу розповсюджують із повітря. Це кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Почали її 15 листопада.
І це не навчання пілотів, і навіть не демонстраційні польоти. Світанок, схід сонця. Полтавська область. З літаків розкидають приманки. Вони — від сказу для диких м’ясоїдних тварин. Як все працює — розповідає оператор літака.
Ярослав Проць, оператор літака: Барабан поміщається в лоточки і переходить в головний лоток. За рахунок двох датчиків. Один датчик зупиняє барабан, тому що лоток повністю повний, а другий рахує, щоб рівномірно було розсипано по всій області.
Ярослав Проць, оператор літака: Розкидуюється 25 кубиків на 1 км квадратний. Кубики розкидуються відносно швидкості літака. Середня швидкість має бути 150 км/год.
За один рейс розкидають 70 коробок, в одній коробці — 160 вакцин.
Ці роботи з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин розпочалися з 15 листопада — на території мисливських, лісових, польових угідь.
Наталія Карпенко, в. о. нач. відділу протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській обл.: Буде розкидатися з 4 літаків вакцина для імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу — це такий брекетик розміром з сірниковий коробок, вона складається зверху з пресованого м’ясо-кісткового борошна, а всередині полімеразний блістер в якому знаходиться активна речовина з вакцини.
Запланована ця кампанії на території площею майже 21 кілометр квадратний. Планують розповсюдити понад 518 тисяч принад з вакциною. Мають завершити вакцинацію за 10 днів.