Пил і діоксид сірки: у Полтаві зріс рівень таких забрудників

Це дані Полтавського обласного центру з гідрометеорології за жовтень 2021-го порівняно з вереснем року. Всього за місяць проаналізували 1998 проб повітря. Спостереження регулярно здійснюють на 4-х стаціонарних постах по 10 інгредієнтах.
Середньомісячні концентрації забруднюючих речовин не перевищували гранично допустимих концентрацій, окрім пилу та формальдегіду:
— формальдегід — 2,2 ГДК;
— пил — 1,2 ГДК;
— діоксид азоту — 0,9 ГДК;
— оксид вуглецю — 0,5 ГДК;
— фтористий водень — 0,4 ГДК;
— оксид азоту — 0,3 ГДК;
— аміак − 0,25 ГДК;
— хлористий водень — 0,10 ГДК;
— діоксид сірки — 0,06 ГДК.
Максимальні концентрації перевищували максимальні разові гранично допустимі концентрації по одному інгредієнту і становили:
— пил — 1,4 ГДК.
У порівнянні з середньорічними концентраціями, забруднення атмосферного повітря міста збільшилося по вмісту пилу та формальдегіду, зменшилося по оксиду вуглецю. Вміст інших домішок залишився без істотних змін.
Порівнюючи середньомісячні концентрації з вереснем поточного року слід зазначити про збільшення рівня забруднення атмосферного повітря пилом, діоксидом сірки, знизився по вмісту оксиду вуглецю та формальдегіду.

Динаміка вмісту середньомісячних концентрацій забрудників в атмосферному повітрі м. Полтави за жовтень 2020 року та травень — жовтень 2021 року (у кратностях ГДК)
Вміст важких металів — кадмію, заліза, марганцю, міді, нікелю, хрому, цинку та свинцю значно нижче за нормативні показники.