Обережно, комахи!

Малопомітні та невідчутні… Кліщі чатують на полтавців у чагарниках, на кущах. Вони не здатні переміщатися на великі відстані, адже не літають і не стрибають. Єдиний спосіб пересування - на одязі або шкірі людини чи тварини. Помітивши кліща, лікарі не радять виймати його самостійно.

 Віктор Родик
лікар травмопункту 1 міської клінічної лікарні Полтави
" Кліщ обірветься просто і його складніше буде видалити. Краще приходити на травмпункт. "

Якщо немає можливості відразу звернутися до медустанови, то потрібно обережно зачепит кліща і повертати на 90° проти годинникової стрілки, викручуючи вгору. Головне - не роздавити комаху. Після його вилучення - обробити місце укусу антибактеріальним розчином і заклеяти пластиром. У разі погіршення самопочуття краще звернутися до лікаря-інфекціоніста.
Хвороба Лайма або кліщовий бореліоз від укусу цієї комахи має різні симптоми - від висипів на шкірі до отруєння. Звертатися до лікарів, якщо помітили на тілі кліща, потрібно негайно, адже наслідки нелікування - ураження нервової системи, серця і суглобів. Енцефалітні кліщі найчастіше зустрічаються в Криму.
Уникнути нав’язливої комахи можна керуючись простими правилами.

 Віктор Родик
 лікар травмпункту 1 міської клінічної лікарні Полтави
"Одягати такий одяг із хорошими комірцями, головні убори, заправляти одежду і саме головне - після подорожі, після лісу, перевіряти тіло на наявність кліщів."

Одяг обирати доцільніше світлих кольорів, щоб комаху було помітно на ньому. Не зайвими стануть і аерозолі проти кліщів