12 травня - Всесвітній день медсестер

Медичні сестри сьогодні - найперші помічники лікарів. У своїй діяльності вони поєднують фахові якості, гуманність та милосердя, адже лише знань для цієї важкої і подекуди страшної роботи не вистачить.

Людмила Самолеліс
 голова Асоціації медичних сестер Полтавщини
" Перше всього це повинна мати добре серце і бажання допомагати людям. А знання - їх можуть надати в коледжі. У нас їх 5 на Полтавщині."

Медичні сестри - це найчисленніша ланка працівників закладів охорони здоров'я. Вони здатні забезпечити медичну допомогу всьому населенню. Загалом в області працюють більше 13 тисяч медичних сестер. Чиновники запевняють, що їхні зарплати ростуть щомісяця.

Віктор Лисак
 директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації
" Середня зарплата у медичної сестри була у січні місяці - 1400, то вже за березень місяць ми бачимо збільшення - понад 2100 десь. Це вже позитивні зрушення. Це у певних категорій. А в середньому получається така."

Валентина Гнітько від самого малечку бачила себе в медицині. Затягнула ця робота жінку аж на 40 років. Жодного разу Валентина Миколаївна не пожалкувала про свій вибір професії. Чималий стаж та досвід роботи сформував у медичної сестри особливий погляд на пацієнтів.

 Валентина Гнітько
 старша медична сестра обласного протитуберкульозного диспансеру
" Сестра. Сестра милосердя. Допомагати людям, бути милосердними до всіх їхній болей, всіх негараздів, співчувати і піклуватися, як за своїми рідними. Вони невід’ємні, що рідні, що пацієнти. До них відносишся, як до рідних. "

Медична реформа нині вимагає удосконалення як до дипломної, так і післядипломної освіти медичних сестер. А це в свою чергу, говорять можновладці, вирішить питання ефективного використання і гідної оплати праці спеціалістів із вищою сестринською освітою.