Сьогодні центральний пляж Полтави розпочали готувати до Водохреща
Працівники міської водолазної служби за два дні до свята зробили ополонку та розчистили підхід до води. Яких основних правил потрібно дотримуватися людям під час купелі 19 січня, у нашому матеріалі.
Полтавський водолаз Михайло 7 років готує міські пляжі до Водохреща. Чоловік розповідає: напередодні свята, традиційно з колегами робить ополонку у формі хреста і обстежує місце, де занурюватимуться люди.
Михайло Білаш, водолаз першого класу третьої групи: За допомогою бензопил і багрів вирубуємо ополонку розміром приблизно 10 метрів. На кінці ополонки глибина 1,5 — 2 метри. Тут дно вкрито піском, тобто воно чисте.
Перед Водохрещем водолази встелять лід сіном. Додатково натягнуть стрічку, аби люди не виходи на лід в небезпечних місцях, говорить начальник рятувально-водолазної служби Євген Савчук.
Євген Савчук, начальник рятувально-водолазної служби: На сьогоднішній день товщина льоду складає 5-6 см. А там, де є течія, 2,5 — 3 см. Це є небезпечно для виходу на лід. Тому всіх хотілося б попередити: ні в якому разі не виходити на лід, тільки з берега. І повільно заходити, де є ополонка.
У ніч з 18 січня і до опівдня 19 -го, на міському пляжі чергуватимуть рятувальники та лікарі, повідомив заступник начальника Головного Управління ДСНС у Полтавській області Володимир Гришанін. Він закликає людей, які прийдуть на Водохреща, не пірнати, якщо вже почали відзначати свято й хильнули чарку.
Володимир Гришанін, заступник начальника ГУ ДСНС у Полтавській обл.: Заходити у воду потрібно обережно, повільно, ні в якому разі не стрибати. Не потрібно дуже багато часу перебувати у воді, рекомендується до 10 секунд. Трьох пірнань достатньо для того, щоб організм не переохолоджувався і не погіршився стан здоров’я.
Традиція пірнати в ополонку на Водохреще не християнська, каже священик Миколай Храпач. Він говорить, що цей обряд став популярним на початку 90-х разом з моржуванням.
Миколай Храпач, протоієрей, настоятель Свято-Покровського храму ПЦУ:
Омитися від гріха можна віруючій людині тільки через покаяння, через сповідь і причастя. А у воді цій гріхи не омиваються. Хоча на тіло вона діє бодро і здорово.
Освячувати воду священнослужителі будуть 18 та 19 січня, сказав протоієрей Миколай Храпач.