Штрафи за сніг: що кажуть полтавські підприємці
Штраф за сніг? Підприємці, які не прибирають свою територію можуть сплатити понад тисячу гривень! Такі правила вже діють у Києві та Вінниці. Хто ж має розчищати від снігу, наприклад, тротуар навколо магазина, — комунальники чи бізнес? І що про таку ініціативу кажуть підприємці, — розбиралася Анна Литовченко.
Марина — приватний підприємець. Має кав’ярню. Взимку, — каже, — коли випадає сніг у них розпочинається період боротьби зі стихією. Додає: розчищають прилеглу територію завжди своїми силами, допомагають їм і двірники.
Марина, приватний підприємець: Кожного року просимо допомоги у двірника, він нам допомагає. А між його приходами ми справляємося самі. Дівчатка, ми й самі виходимо з чоловіком. Це не тільки тут. Це на всіх точках. Так у нас заведено.
Підприємиця розповідає: у неї працюють лише дівчата, тому справитися зі снігом буває важко.
Марина, приватний підприємець: Звичайно важкою Крім своєї роботи їм приходиться ще й таку не зовсім «жіночу» роботу виконувати.
Наталя слова своєї роботодавиці підтверджує. Каже: попри те, що буває складно, намагається прибирати якісно.
Наталія, працює у кав’ярні: Прибирання постійно, коли сніг іде, прибираємо. Столики треба, як люди каву ставлять пити. То постійно прибираємо, да.
Пан Михайло зазначає: магазин у якому він працює — у центрі міста. На комунальників не нарікає. Додає: вони допомагають хоча б тим, що розчищають дорогу й тротуари. З усім іншим — вже самі.
Михайло, працює у магазині: Ми просто свою територію, бордюрчики чистим, посипимо, щоб люди не падали. Це ж святе. Це ж наша територія.
Щодо штрафів, які може виписати інспекція з благоустрою за неприбраний сніг, то їх пан Михайло — не боїться. Каже: працівники служби постійно нагадують їм про обов’язки.
Михайло, працює у магазині: Вони завжди приходять, нагадують нам, до нашого керівництва. Ви ж дивіться то-то. Залишають приписи, ну це ж їхня робота.
Не нарікає, що треба прибирати територію біля свого магазину і підприємиця Ольга.
Ольга, приватна підприємиця: Тут проїжджають і машини прибирають і все. Так, як біля нашого магазину, то цього достатньо. Відповідаємо за сніг, за лід — ми як власник. Я думаю це нормально.
Підприємці мають прибирати сніг на відстані 20 метрів від свого магазина чи кафе, — наголошує заступник начальника Інспекції по догляду за благоустроєм Руслан Радько.
Руслан Радько, заступник начальника Інспекції по догляду за благоустроєм: Якщо це біля магазинів, кіосків, то повинні прибирати самі підприємці на відстані 20 метрів від своєї будівлі і до бордюрного каменю дороги.
Більшість підприємців міста прибирають сніг добросовісно, — каже Руслан Радько. Є й такі, які з ними не погоджуються. Тоді, — розповідає він вихід лише один: припис і штраф.
Руслан Радько, заступник начальника Інспекції по догляду за благоустроєм: Є й такі, яким треба вказувати. За що інспекція виписує приписи, а якщо не реагує на приписи, то тоді вже складається адмінматеріал по статті 152 і тоді адмінкомісія виписує штраф. Штрафи для підприємців від 750 до 1700 грн.
Найближчим часом турбуватися полтавським підприємцям про те, що штрафи збільшаться — не варто, — говорить Руслан Радько. Додає: процес збільшення вартості штрафів регулює Уряд.