Новорічні ялинки та сосни у Полтаві використовують як паливо
Комунальники «КАТП-1628» збирають використані дерева по місту біля сміттєвих баків, щоб опалювати ними приміщення свого підприємства. Як саме утилізують «зелені красуні» бачила наша знімальна група.
Використані новорічні ялинки полтавців не їдуть на сміттєзвалище. Сьогодні працівники КАТП-1628 за допомогою спеціальної техніки зібрали зі сміттєвих майданчиків хвойні дерева для утилізації на своєму підприємстві.
Більше ялинок — менше сміття. Адже все іде на паливо — каже представник комунального автотранспортного підприємства Богдан Комар. Головна умова — треба залишати «зелених красунь» поблизу сміттєвих баків.
Богдан Комар, водій КАТП-1628: Велике прохання складати ялинки без поліетиленових плівок, без іграшок, щоб вони були чисті. Бо потім, як заходять вони на дробарку, дуже багато мороки, щоб їх очистити.
Іванна Дімова, журналістка: Усі ялинки з міста комунальники привозять на територію КАТП-1628. Тут їх очищують від сміття, і попередньо готують до переробки.
Ялинки та сосни працівники підприємства вкидають до дробарки. Потім хвойну суміш відвозять до котельні. Тут їх спеціальним ковшем у котел засипає Володимир Вирній. Чоловік розповідає: минулого року ялинками топили 2 місяці.
Володимир Вирній, дробильник КАТП-1628: Розпалюємо дровами. Підтримуємо теж дровами. Бо ялинка швидко згорає, хвилин за 10, і знову закидати.
Таким чином у КАТП-1628 обігріватимуть чотири приміщення. Гаражі та дві адміністративні будівлі, каже директор підприємства Артем Іванюк. Він говорить, що краще використати деревину у виробничих цілях, ніж вона б потрапила на сміттєзвалище у Макухівці.
Артем Іванюк, директор КАТП-1628: По прикладу минулого року, і по тому, що ви бачили, зменшилися там кількість пожеж в минулому літку. І в цьому році ми намагаємося не вивозити туди жодної ялинки.
За один сезон на КАТП-1628 збирають близько 3000 ялинок та сосен, підрахував працівник підприємства Богдан Комар.