У Гадячі на чотирьох пам’ятниках встановили QR-коди
Нові таблички з зашифрованою інформацією з’явилися на монументі Тарасу Шевченку, на місці садиби родини Драгоманових, на пам’ятному знаці учасникам бойових дій на території інших держав та «Землякам, що стали на захист України». Хто став ініціатором встановлення QR-кодів у місті — дивіться у матеріалі наших гадяцьких колег.
На деяких пам’ятниках Гадяча нещодавно з’явилися qr-коди з детальною інформацією про той чи інший місцевий монумент. Таку незвичайну для Гадяча ідею реалізував Магер Рахмон — він переїхав в Україну понад десять років тому. За цей час маленьке містечко на Полтавщині для іноземця стало рідним. Тому чоловік вирішив зробити місту подібний презент.
Магер Рахмун, встановив QR-коди на пам’ятниках: Я живу у місті Гадячі вже 13 років. Хотілося зробити щось корисне для нашого міста. Як ви знаєте, Гадяч має багату історію. Тому я поставив чотири QR-коди, через які показано історичні довідки про пам’ятні місця.
Виготовив та встановив позначки Магер самотужки. А з наповненням сайту, куди й ведуть QR-коди з пам’ятників, допомогла дружина Марія. Вона працює у місцевому музеї.
Катерина Кувшинова, начальник відділу культури та туризму Гадяцької міської ради: У грудні жителів, гостей громади, туристів чекав новорічний сюрприз, який нам підготував Магер Рахмун, сирієць, який проживає на даний час у Гадячі. Він прийшов до нас з ініціативою встановити інформаційні QR-коди на об’єктах культурної спадщини нашої громади. До речі, це була не лише ініціатива, а й волонтерська та фінансова підтримка. Рішенням виконавчого комітету Гадяцької міської ради було надано дозвіл на їхнє встановлення. Використання QR-кодів — гарна традиція в Європі, яка прийшла до нас в Україну. І в цьому році наші жителі і туристи теж матимуть можливість використати цю додаткову інформаційну підтримку.
Тепер всі охочі можуть дізнатися частинку історії Гадяча, просканувавши qr-коди відразу на кількох місцевих пам’ятниках.