За лаштунками телебачення: учні третього ліцею відвідали полтавські телеканали «ІРТ» та «Місто+»
Їх ознайомили з роботою журналістів, операторів, режисерів, а також запропонували спробувати себе у ролі ведучих новин. Як це було — дивіться у нашому сюжеті.
Світ по той бік екрану — на телеканалі ІРТ — екскурсія. Учні 9 класу Наукового ліцею № 3 прийшли на телебачення. Завітали у ньюзрум, де працюють журналісти. Побували у студії звукозапису, долучилися і до таємниць відеомонтажу.
Зазвичай ми ставимо 3-4 секунди плани, не більше. Більше допускається «проїздка» — до 7 секунд.
Новини з телесуфлеру так, як це робить диктор, на екскурсії читають школярі.
На Полтавщині минулого року розшукали всіх дітей, які тікали з дому.
Сьогодні вранці в с. Затурине під лід провалився місцевий рибалка.
Обіцяють залишити автобусний маршрут №17 ТЦ «Паровоз».
Що таке фокус, як його не втратити, що таке діафрагма та глибина різкості? На цих тонкощах розуміється відеооператор.
В яку сторону? В эту. Ні, дуже темно. Тоді яскравіше.
Софія Кравченко — учениця 9-А класу Наукового ліцею №3: Сподобалася студія запису, дуже цікава кімната. Цікава атмосфера, у якій можна працювати і спробувати чогось нового.
Ольга Кушнірова — учениця 9-А класу Наукового ліцею №3 ПМР: Сподобалось все, цікаво було пройтися, дізнатися, як працює телеканал з середини. Найбільше мені запам’яталося, як ми самі спробували себе в деяких ролях: хтось був оператором, хтось диктором, хтось давав інтерв’ю.
Екскурсія, — надзвичайно корисна, — говорить вчителька Наталія Тихоненко. Бо діти прийшли сюди не просто з цікавості, а в рамках навчальної практики з теми «Медіакомунікація та Медіаграмотність».
Наталія Тихоненко — вчитель Наукового ліцею №3 ПМР:Ми дуже вдячні усім працівникам студії, що змогли донести інформацію, показати абсолютно всі сфери діяльності і журналістів, і звукооператорів. Ви змогли зацікавити наших ліцеїстів, за що ми дуже вам вдячні.
Після цього, — додає вчителька, учні вже в ліцеї розділяться на групи та створюватимуть репортажі.