Прокуратура Полтавщини подала позов проти забудови Прирічкового парку
Чотири позови направила до Господарського суду обласна прокуратура Полтавщини. Один з них — про розірвання договору та повернення земельних ділянок Прирічкового парку. Про це повідомив прокурор Полтавської області Антон Столітний. У темі розбиралися наші кореспонденти.
Вийшли на подвір’я гуляти, а там в подарунок паркан. Так говорить про огорожу будмайданчика трьох багатоповерхівок на території Прирічкового парку полтавка Марина Гіль.
Марина Гіль, голова ГО «Прирічковий парк»: Була створена мною петиція на сайті Полтавської міської ради «Проти забудови Прирічкового парку та прилеглої території». І вже з цього моменту вже почалися підтягуватися люди. Ми почали об’єднуватися й виходити на акції протесту та мітинги, які поступово давали нам можливість дізнаватися ті провокуючі проблеми, які цієї забудови.
А проблем, говорить пані Марина, вдосталь: аварійний каналізаційний колектор, будівництво майже на самому березі річки.
Марина Гіль, голова ГО «Прирічковий парк»: Все ж таки це простір, який належить громаді. Це вхід в наш парк «Прирічковий», це та зона відпочинку, на яку приїздили та відпочивали люди. Це була громадська проблема, і люди вийшли саме проти неї. Вони хочуть залишити цей простір собі.
Петицію у міській раді розглянули, були й громадські обговорення, презентація детального плану розбудови нового мікрорайону. Та людей не послухали, говорить Марина Гіль. 16 листопада на 9-й сесії Полтавської міської ради депутати затвердили детальний план розбудови території Прирічкового парку.
Таке рішення спричинило перевірки та судові позови від Полтавської обласної прокуратури. 12 грудня минулого року прокуратура подала їх аж чотири — на розірвання договору повернення земельних ділянок та визнання недійсними рішень міськради щодо Прирічкового парку.
Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури: Вважаємо, що прирічкова зона не може бути забудована. Окрім забудови у межах прирічкового, є інші порушення. Через суди будемо відстоювати право громади на прирічкову смугу та на доступ до берега річки.
Марина Гіль додає — забудова планується майже на березі річки. Якщо це станеться — у людей заберуть місце для відпочинку біля води.
У свою чергу прессекретарка компанії — забудовника Novos Development Олександра в коментарі телефоном запевнила: для містян у прирічковій зоні створять спортивні майданчики та місця для дозвілля. А стосовно позовів прокуратури у забудовника поки коментарів не дають.
Як повідомив керівник прокуратури області Антон Столітній, Прирічковий парк можна розділити на ділянки, розраховані на різні види забудов. Перша — зона із зеленими насадженнями, друга — місце, огороджене парканом, а третя — готель «Турист». По кожній з них є питання. Якщо суд задовольнить позови, прокуратура обіціяє робити все можливе, аби забудови там не було.