«Зупиняється, піднімає лапки і не хоче йти»: як мінімізувати шкоду собакам від протиожеледної суміші
Випробування зимою. Власники собак скаржаться: їхні чотирилапі страждають через піщано-сольову суміш, якою комунальники посипають пішохідні доріжки міста. З чого насправді складається протиожеледна суміш та як мінімізувати шкоду для тварин, з’ясовувала Ольга Козіна.
Собаки радіють погоді та граються у снігу. А їхні господарі кажуть — для зимових прогулянок підходить далеко не кожне місце. Адже піщано-сольова суміш, якою комунальники посипають тротуари, шкідлива для чотирилапих.
Олег — господар собаки Басі: Сіль розтоплює сніг, лід, налипає на лапки і вона починає кульгати. Зупиняється, піднімає лапки і не хоче йти.
Анатолій — господар собаки Лізи: Бо він дуже вредний для лап, агресивний, у них може бути роздратування. Тому після прогулянки треба мити лапки.
Анна Кондра — зоозахисниця БО «Юний європеєць»: Відбувається пересушення шкіри, тріщини, інколи навіть язви. Тому що там використовується не лише сіль, а й селітра. Піщано-селітрова суміш якась, нам невідомі всі реагенти, що роз’їдають лапи собак.
Так все ж таки: сіль з піском чи сіль з піском плюс реагенти? Чим посипають дороги — запитуємо у комунальників.
Валерій Григорович — працівник комунальної служби:
Тобто 2 інгрідієнта — пісок і сіль?
Ну да, тому що якби був один пісок, він би замерз. А так за рахунок солі тримається.
Заступник начальника Управління житлово-комунального господарства пояснює — для боротьби з ожеледицею використовують 2 види суміші.
Ігор Скорик — заступник начальника Управління ЖКГ м.Полтава: Місто обробляється сіллю з антизлежувачем та піщано-соляною сумішшю. Сіль з антизлежувачем використовується для обробітку доріг, де існують ливневі каналізації. На всіх інших використовується піщано-сольова суміш.
— А що таке антизлежувач? Що входить до його складу?
Антизлежувач це — хімічна сполука — фероцианід калію, додається до суміші солі. Він використовується для більш ефективного танення снігу та льоду в зимовий період.
За словами ветлікаря Івана Дігтяра, мікро-гранули реагенту здатні спричинити бактеріальне запалення у собак.
Іван Дігтяр — ветлікар: В зимовий період зростає кількість скарг від власників собак на проблему в області подушечок лап, в області міжпальцевого простору, які називаються пододерматити. Виникає пересихання шкіри, мікротріщини, може йти нашарування вторинної мікрофлори і утворення язв.
Тому, коли ідете з собакою, оминайте оброблені сумішшю ділянки. Якщо це зробити неможливо — є поради щодо профілактики:
Іван Дігтяр — ветлікар: Для собак малих порід рекомендовано використовувати спеціальне взуття. Для більших собак — обробка подушечок лап перед прогулянкою спеціальним воском, спеціальними мазями, які є в ветаптеках і зоомагазинах. Після прогулянки — миття лап звичайною водою і обробка мазями для запобігання пересихання шкіри.
Окрім цього, — додає ветлікар — пильнуйте, аби ваші песики не їли сніг, оброблений тротуарною сумішшю.