«ФОП з цим навантаженням не справиться» — полтавська підприємиця про встановлення касових апаратів
З 1 січня цього року набули чинності норми законодавства щодо розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій. Це означає, що при кожній покупці у магазині клієнту мають видати фіскальний чек. Як реагують полтавські підприємці на обов’язкове встановлення касових апаратів, дивіться у сюжеті.
З 1 січня усім при покупці мають видавати фіскальний чек. Операції, які є розрахунковими, підприємці мають проводити через РРО, тобто, реєстратор розрахункових операцій.
Ліна Кривоколіско — підприємиця більше 20 років. Касовий апарат у своєму магазині одягу жінка ще не встановлювала.
Ліна Кривоколіско, полтавська підприємиця: Законом дозволяється, якщо заходять кошти на IBAN код підприємця, то можна не використовувати касові апарати. Дякувати Богу, у нас тут за рогом є великі термінали, і через них можна і готівкою розрахуватися, і карткою. Ми зараз просимо своїх покупців, щоб вони розраховувалися саме так.
Підприємиця говорить, що встановлення РРО вимагає відмовитися від спрощеної системи оподаткування. Якщо раніше будь-яка людина могла розпочати свій бізнес і самостійно вести справи, то нині потрібно наймати бухгалтера і додатковий персонал для ведення обліку.
Ліна Кривоколіско, полтавська підприємиця: Один ФОП з цим всім навантаженням не справиться. Звісно, що йому доведеться наймати ще додатково людей. А де брати гроші на цих людей? Це ж ще одна або дві зарплати. Як ми можемо потягнути? Піднімати ціни? Цінник піднімемо, будемо не конкурентні. Що робити? Не потягну сама, закриватися, так? Закриюся я. Що залишиться? Великі мережі, які піднімуть цінник за той товар, з яким вони зараз працюють.
Проти встановлення реєстратора розрахункових операцій і підприємиця з Миргорода Леся. Жінка каже: касові апарати — це додаткові витрати для представників мікробізнесу.
Леся Золотарьова, миргородська підприємиця: Це час і витрати на кодування цих товарів. Це заведення в базу, виписки і так далі. І найважливіше, це такі безмежні повноваження контролюючих органів, тому що контролюючі органи мають доступ до всіх операцій, до всіх транзакцій підприємця і, відповідно, у них більше приводу прийти до підприємця і щось спитати.
Якщо розрахунок готівкою, карткою, або через термінал самообслуговування, в такому разі РРО необхідно використовувати. Якщо ж операція стосується банківських розрахунків, або з використанням IBANу підприємця, РРО не потрібно, говорить експертка з впровадження реєстраторів розрахункових операцій Аліна Пономаренко
Аліна Пономаренко, експертка з впровадження реєстраторів розрахункових операцій: Наразі поки що діє мораторій. Якщо підприємці встановлять до 1 лютого РРО, але не будуть проводити фіскальні операції, для них буде сума штрафів 10%. Для тих же, які не встановлять до 1 лютого, сума штрафів за не проведену розрахункову операцію — це 100% від такої операції. При повторній перевірці державною податковою службою сума штрафів 150%.