Покладання квітів до монументу "Втеча з пекла" в авіамістечку

Поклали квіти і до монументу "Втеча з пекла" в авіамістечку. Серед учасників урочистостей - ветеран Віктор Закирничний, який мешкає у цьому мікрорайоніє. Через 68 років після завершення війни він, пригадуючи полеглих товаришів, приходить до стели героям-авіаторам - пам’ятника, який 2010 року передало Полтаві російське місто Кропоткін.

Віктор Закирничний
ветеран Великої Вітчизняної війни, полковник у відставці
«Мер міста Андрій Матковський допоміг, щоб стелу привезли до Полтави, і ми щороку приходимо сюди і вшановуємо героїв.»

Пан Закирничний був ще хлопчиком, коли німці напали на Радянський Союз. Він із острахом пригадує ті роки і говорить: головне, що він може побажати усім співвітчизникам 9 травня - це мирного неба над головою.

Віктор Закирничний
ветеран Великої Вітчизняної війни, полковник у відставці
«Ми вже 68 років живемо без війни. Дай Бог, щоб такої війни більше не було у нас на Україні.»

Висловити подяку захисникам Вітчизни прийшли сотні полтавців: учасники бойових дій, військовослужбовці, школярі, батьки із дітьми. Загиблих вшанували хвилиною мовчання та кількома залпами рушниць під супровід гімну України. Присутніх зі святом привітали представники влади, запевнивши: підтримка героїв Великої Вітчизняної - серед пріоритетів державної політики.

Віктор Животенко
перший заступник голови облдержадміністрації
«Є тверда позиція держави і президента іти цим шляхом і нарощувати темпи розвитку соціальної підтримки ветеранів і учасників війни.»

Після покладання до монументу авіаторам присутні понесли букети до меморіальної дошки героя СРСР Петра Юрченка - людини, на честь якої назвали вулицю, на якій і розташований пам’ятник.