«Мобільні кав’ярні» у Полтаві — під загрозою знесення
Полтавська окружна прокуратура подала позов щодо знесення 13 МАФів у Полтаві. Відомство вважає їх розміщення незаконним. Хто і як давав дозволи на їх встановлення та хто власник цих МАФів, з’ясовували наші кореспонденти.
У Полтаві можуть прибрати із вулиць «Мобільні кав’ярні». Полтавська окружна прокуратура через суд вимагатиме знесення тринадцятьох тимчасових споруд у Полтаві. Відомство вважає їх розміщення незаконним.
Яна Зінченко — прокурор Полтавської обласної прокуратури: Встановлено, що місце встановлення даних тимчасових споруд суперечить вимогам науково-проектної документації. Дані споруди розташовані в межах комплексної охоронної зони, там заборонено розміщувати малі архітектурні форми, які порушують історичне середовище міста. На даний час бюджет недоотримує коштів за користування землею під цими спорудами, бо не укладені договори особистого строкового сервітуту.
Депутат міської ради Вадим Ямщиков нам повідомив — власником цих кав’ярень є родич міського голови. А дозволи на їх встановлення надаються без погодження із депутатами.
Вадим Ямщиков — депутат Полтавської міської ради:Це родичі Олександра Федоровича. Оформляють або переоформлюють на підставних людей дані тимчасові споруди для того, щоб не фігурувало їхнє ім’я. Якщо ми говоримо за конкретну юридичну, там є зять Олександра Федоровича Мамая Бакуменко Володимир. Вони отримали погодження тільки спеціальної комісії виконкомівської, таким чином обходять закон і їм дають дозвіл як на переносні тимчасові споруди.
Олександр Мамай говорить — власника МАФів не знає і про позови прокуратури йому не відомо.
Олександр Мамай — голова Полтавської міської ТГ:До нас ще не приходили ні повістки, ні позовні заяви, якщо прийдуть, тоді будемо їх коментувати, але все одно крапку поставить суд.
Таким спорудам однозначно не місце в історичній частині міста — говорить керівник громадської організації «SavePoltava» Віктор Трофименко. На екрані ви бачите зони, на яких не можна ставити МАФи. Споруди в зонах А та Б вважаються незаконними, а на них «Мобільних кав’ярень» стоїть найбільше — зазначив Віктор Трофименко.
Віктор Трофименко — керівник ГО «SavePoltava»: Що стосується кольору і форми, то має бути дизайн, код єдиний для міста, який визначає їх вигляд. Такі тимчасові споруди не можуть знаходитись в охоронних зонах пам’яток.
Наразі Полтавським окружним адміністративним судом відкрито провадження у цій справі.