У Пирятинській лікарні два роки не працює дитяче відділення
Пацієнтів весь цей час приймав один педіатр. Але нещодавно він помер, і 2 тисячі дітей залишилися без лікаря. За медичною допомогою батьки возять малечу до Лубен. Коли у Пирятині планують відновити роботу дитячого відділення — дізнавалися наші пирятинські журналісти.
Маленькі містечка страждають від нестачі фахівців. З такою проблемою зіштовхнулися і в Пирятині на Полтавщині. Наразі тут працюють не всі відділення лікарні, тож частина громади залишилася без медичних послуг.
Анна Божко, мати: У нашому місті є велика проблема — немає дитячого відділення. Доводиться їздити в інші міста, щоб лікувати дитину. А по-друге, велика ще проблема, що немає педіатра дитячого. Тоєсть, коли дитина захворіє, ти не знаєш, куди йти. Дуже б гарно було, аби знайшли гарного компетентного педіатра.
Катерина Сушко, мати:В Пирятині також ще є проблема з відсутністю дитячого відділення, і це велика проблема для батьків і дітей вже кілька років. І невідомо, чи з’явиться, чи ні.
Це питання наші журналісти поставили директору лікарні Олександру Гаркавенку, який також є депутатом міської ради.
Олександр Гаркавенко, директор КП «Пирятинська міська лікарня»: Для того, щоб відділення повноцінно функціонувало, необхідно набрати штат. Необхідно, в першу чергу, щоб були лікарі. На даний момент лікарів-педіатрів дефіцит в нашій об’єднаній громаді. Але я думаю, що якщо матеріальна база буде підготовлена, я думаю, що це питання буде вирішуватися по ходу.
Нині ж у відділенні триває ремонт.
Олександр Гаркавенко, головний лікар Пирятинської ЦРЛ: В минулому році вдалося вирішити питання по залученню коштів на капітальний ремонт дитячого відділення. Проведені тендерні процедури, проведені всі юридичні документальні моменти. І з минулого року воно в стадії капітального ремонту. По планах роботи виконує підрядна організація, яка виграла тендер і яка планує у липні місяці цього року здати це відділення.
Про терміни відкриття дитячого відділення наші журналісти також запитали у Пирятинській міській раді.
Тамара Коваленко, заступниця Пирятинського міського голови з гуманітарних питань: На даний час проводиться ремонт педіатричного відділення, і в цьому році ми плануємо, що ми запустимо його у роботу. У штаті у нас є, відповідно, лікарі, і робота цього відділення буде на належному рівні.
Пирятинці занепокоєні нестачею педіатрів у первинній ланці. Адже нещодавно один із дитячих лікарів помер і 2000 пацієнтів залишилися без педіатра. Інші лікарі зареєстровані як ФОПи і відмовляються приймати пацієнтів понад норму, встановлену Національною службою здоров’я України.
Марина Плієва, мати: Ми залишилися без педіатра. Дитині 3 роки. До сімейного лікаря ми не можемо потрапити, і нам, як і решті сімей, відмовили і довелося їхати в інше місто. Але, як виявилося, що нещодавно педіатри все таки приймають сім’ї, але виборочно.
Анна Божко, мати: Нещодавно ми збиралися біля міської ради з батьками, щоб влада вирішила наше питання з педіатром. Ну, мабуть, нас не почули. Бо вже проходить місяць і немає ніяких здвигів.
Після того, як містяни зібралися під стінами міської ради, щоб заявити про свою проблему, на фейсбук-сторінці міського голови з’явився допис про пошук спеціаліста. Педіатру обіцяють достойну заробітну плату, службову квартиру та 2 гектари землі.