Сьогодні у світі відзначають день хіджаба
Це головний убір, що ховає волосся, залишаючи відкритим лише обличчя мусульманської жінки. З цього приводу у Полтаві громадська організація «Суфія» влаштувала свято, щоб розповісти містянам про традиції і звичаї тих, хто сповідує Іслам.
Іванна Дімова, журналістка: В українок — хустка, а в мусульманок — хіджаб. Сьогодні жінки, які сповідують Іслам, нагадують усьому світу про те, що носити закритий одяг — це їх усвідомлений вибір.
У Полтаві День хіджаба відзначають четвертий рік. З арабської це слово означає «покривало». Як пояснює мусульманка Наталія Сулейманова, носити таке вбрання дівчаток привчають ще з раннього віку.
Наталія Сулейманова, мусульманка: Коли дівчина досягає статевої зрілості — це вік з 9 до 15 років, дитина зобов’язана носити платок — хіджаб, так як є гріхом неносіння платка.
За мусульманськими звичаями, хіджаб означає захищеність. І одягати його можуть усі жінки, незалежно від соціального статусу, національності чи заміжжя. Найчастіше обирають хіджаб пастельних кольорів. Якщо ж свято, хустину можуть прикрашати камінцями чи одягати віночок.
Катерина Баккаєва, голова ГО «Суфія»:Жінка одягає хіджаб, коли виходять з дому. Вдома вона почувається вільніше, може ходити без хустки, і одяг може одягати більш такий відкритий. А якщо вона виходять на люди, повинна одягатися, закриваючи своє тіло і волосся.
На святі усіх присутніх пригощали східними солодощами та розмальовували руки хною. Також мусульманки демонстрували майстер-класи із зав’язування хіджабів в різний спосіб. За словами Катерини Баккаєвої, їх вбрання схоже на українську хустку. Адже спрадавна ці два головних убори підкреслювали вроду жінки за рахунок скромності.