10% людей світу страждають на порушення слуху
Сурдолог — рідкісна спеціалізація в медичній сфері. Чи є такий лікар у Полтаві, які порушення він лікує і у яких випадках до нього слід звертатися, дізнавалася Ольга Козіна.
Закриваєм ніс, як прищепкою. Ротом робимо вдих. І дуємо вниз, він закритий.
Полтавка Аліна помітила у себе погіршення слуху. Її направили до сурдолога у 2 міську лікарню. Про те, що такий лікар є у Полтаві, дізналася вперше, — говорить вона.
Аліна Бабенко — пацієнтка: Застуда була просто. Потім погіршився слух. Спочатку до отоларинголога звернулася, а потім до цього лікаря, до… сурдолога, да.
Органами слуху займається вузький фахівець — «лікар-сурдолог». Дмитро Хомик — представник цієї рідкісної професії. Він працює у 2 міській лікарні.
Дмитро Хомик — лікар-сурдолог КП 2 МКЛ ПМР: Скільки на Полтавщині лікарів-сурдологів? — Я знайомий з чотирма: 2 дитячих і 2 дорослих сурдолога.
Дмитро Хомик говорить: пацієнти, які скаржаться на те, що погано чують, — нині не рідкість. Адже такі інфекційні захворювання як грип, ГРВІ, COVID-19 можуть спричинити не тільки проблеми з відчуттям запахів та смаків, а й призвести до погіршення слуху.
Дмитро Хомик — лікар-сурдолог КП 2 МКЛ ПМР: Люба вірусна інфекція призводить до інтоксикації усього організму. І це є потужним чинником для враження ЦНС, до якої входить слуховий нерв.
Тому, якщо після застуди почали гірше чути — з візитом до лікаря затягувати не можна.
Дмитро Хомик — лікар-сурдолог КП 2 МКЛ ПМР: Питання в тому, коли звернулася людина. Бажано звертатися одразу, не тягти час, не чекати, що воно відновиться само, бо все, що більше місяця, на жаль, майже не підлягає відновленню, скільки б ми не займалися. Якщо це день, два, три, до тижня, то шансів дуже багато в короткі терміни вилікувати, покращити, повернути здоровий слух людині.
Серед сучасних методів діагностики — аудіометрія. Пацієнт знаходиться в шумоізоляційній кабіні у навушниках, куди подають звуки тієї чи іншої тональності. Аудіометр визначає сприйняття звуку різної гучності на різних частотах.
Тональність міняю я. Від середніх до високих, потім — від середніх до низьких частот. Пацієнт натискає кнопочку тоді, коли ледь-ледь починає сприймати конкретним вухом звук.
За допомогою графіка лікар бачить мінімальне зниження слуху. Цей метод обстеження — безкоштовний, — говорить Дмитро Хомик. Нагадує: до сурдолога треба йти не тільки при зниженні слуху, а й у разі шуму або дзвону у вусі, при порушені координації рухів та схильності до отитів.