Полтавка, яка приручила нутрію Масіка, розповіла, що його вбив браконьєр
У грудні минулого року на нашому телеканалі вийшов сюжет про те, як полтавка приручила нутрію Масіка. Жінка приходила підгодовувати тварину щодня протягом двох років. А напередодні вона повідомила нашим журналістам, що тварину вбили. Кого підозрює жінка у вчиненні злочину, дивіться у наступному сюжеті.
Півтора місяці тому ми розповідали про те, як полтавка Тетяна Гаркуша приручила дику нутрію Масіка та його родину. Два роки жінка підгодовувала тварин, витрачаючи на це майже всю свою пенсію. А нещодавно тварина зникла. Тетяна підозрює — Масіка вбили.
Тетяна Гаркуша, полтавка: Це було десь перед Новим Роком — 29-30 числа. Я прийшла, як завжди, годувати їх, побачила, що потовчений очерет, прийшли тільки четверо малюків.
Полтавка вирішила, що тоді Масік із Масею просто не почули її клич.
Тетяна Гаркуша, полтавка: Вдома не могла всидіти, думаю: піду я ще покличу. І тільки я стала доходити до цього місця, звідти виходить чоловік, того, що я раніше підозрювала. Рік назад він забив вагітну Масю, отут прямо на льоду.
За словами Тетяни, цього чоловіка на місці, де їдять нутрії, вона бачила неодноразово. А бувало, що і прибирала розставлені ним капкани, каже жінка.
Тетяна Гаркуша, полтавка: Він ніс у пакеті, видно було, що мокре таке, як купляємо м’ясо на базарі. Пакет такий важкий, і там мокре. І він побачив мене, злякався, почервонів, в нього очі забігали. Я оглянулася, ніде нікого не було. Якби якась людина йшла, я б попросила, щоб викликали поліцію, щоб забрати ту торбу, і його на гарячому зловити.
Тепер на клич жінки приходять лише четверо малих нутрій. Аби їх вберегти від зловмисників, Тетяна попросила дозволити годувати тварин з території водолазної станції, що поруч. Але цього їй не дозволили.
Сергій Кустолян, водолаз КП «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради»: Постороннім знаходитися на території рятувальної станції заборонено. Так як тут у нас знаходиться дороговартісне обладнання, і по закону у нас не дозволені посторонні, які тут будуть гуляти, годувати нутрій, відпочивати у нас. Тоді це вже буде не рятувальна станція, а якийсь санаторій.
У поліції кажуть, що до них не зверталися з приводу можливого злочину.
Василь Зуб, речник Полтавського райуправління поліції: З даного приводу до поліції звернень поки що не було. Але законодавець передбачає відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, як по Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», так і по Кримінальному кодексу. Відповідно до ст. 299 ККУ, до особи може бути засновано як обмеження волі, так і позбавлення волі, залежно від частини статті та самих обставин події.
Ми запитали у зоозахисників: чи є відповідальність за вбивство нутрії?
Юлія Явір, зоозахисниця БО «Юний європеєць»: Ми займаємося сугубо безпритульними тваринами: це коти і собаки. А нутріями ми ще не займалися.
Чи підпадає цей випадок під закон про жорстоке поводження з тваринами, буде з’ясовувати слідство.
Богдан Яненко, юрист: Якщо людина стала свідком вчинення того чи іншого злочину, або, наприклад, якщо ця людина має достовірну інформацію про вчинений злочин, безумовна, вона повинна повідомити про це поліцію, в тому числі, написавши відповідну заяву про злочин та подавши її.
Поки ж малі нутрії живуть в каналізаційній трубі. Для них нині — це єдиний прихисток.
Тетяна Гаркуша, полтавка: Їм вчора, 1 лютого, було по 4 місяці. Вони вже спарувалися. Видно, де там хлопчик, і три дівчинки. Думаю, десь на кінець квітня — на початок травня будуть малята.