Підприємці з Полтавщини долучилися до Всеукраїнської акції «Ні фіскалізації»
Мирна акція ФОПів сьогодні відбулася у Полтаві. Представники громадської організації «Підприємницька сила Полтавщини» зібралися, аби передати звернення в облдержадміністрацію щодо загрози для малого і середнього бізнесу. Чому підприємці проти встановлення касових апаратів, розкажуть наші журналісти.
Іванна Дімова, журналістка: Кілька десятків підприємців Полтави сьогодні вийшли під стіни облдержадміністрації на мирну акцію «Ні фіскалізації». Усі вони вимагають збереження спрощеної системи оподаткування.
Флешмоб проти обов’язкового встановлення реєстраторів розрахункових операцій — всеукраїнський. На мітингу у Полтаві підприємці вкотре виступили проти фіскалізації.
Фіскалізація жодної копійки не дасть в бюджет, при тому, що я встановлю собі цей грьобаний касовий апарат. Це правда. Крім свого витраченого часу, тільки геморой, геморой, і геморой.
Анатолій Леонтьєв, приватний підприємець: Ми збираємося тут, щоб донести до влади, що приватні підприємці — це не «уклоністи». Це люди, які заробляють собі на життя. Вони не порушують закони, вони сплачують податки. ФОПи — це середній клас. Знищення середнього класу — це не допустимо для країни, яка хоче бути розвинутою.
Прийшов підтримати мирну акцію і полтавський підприємець Микола. Чоловік говорить: законопроєкти 128 і 129 знищать малий бізнес України.
Микола Бурбель, підприємець: Адмініструвати, рахувати, ну для чого воно мені? Не потрібно. Всі документи вести? У нас і так немає часу, коли відпочивати сильно. Ми і так працюємо з ранку до вечора. Чогось гроші підприємців і самого підприємця ніхто не поважає.
Підприємиця Людмила Ковтун також на мітингу. Вона говорить — обіцяні безплатні послуги на практиці не безплатні. Та й працюють з перебоями.
Людмила Ковтун, підприємиця: Ніяке ПРРО не працює безкоштовно. Тому що наші сервера податкової просто не витримують. Вони не витримують навіть здачі документації в електронному вигляді. Ви ж розумієте, яке там обладнання. Зробіть, щоб цей РРО робив, як калькулятор.
Підтримали сьогодні всеукраїнський флешмоб підприємців і в Миргороді. Місцеві ФОПи побоюються, що ліквідація спрощеної системи оподаткування призведе до закриття їх бізнесу.
Тетяна, підприємиця: Я в своєму магазині вантажник, прибиральник, водій, працівник. Все на мені. Залишилося тільки ночувати в магазині. Я не бухгалтер, я не вмію нічого робити. Мені діти подарували цю цяцьку (ред. — телефон), я вмію включити і виключити. Все. Які касові апарати? Мені 60 років. Який касовий апарат?
17 лютого — за словами полтавського підприємця Анатолія Волинця, ФОПи Полтавщини поїдуть відстоювати свої права на всеукраїнську акцію в Київ.