68 річниця від дня визволення України від фашистських загарбників

Святковою ходою від зупинки Карла Лібкнехта до підніжжя Меморіалу Солдатської слави 9-го травня розпочалися заходи до Дня Перемоги. Назавжди закарбувався в пам’яті ветеранів та дітей війни перший день мирного неба.

"Я в армии был. В армии и встречал. В Харькове. И как раз объявили, что война кончилась. "

"Я находился в этот момент на Урале. Во время войны, ми дети-войны, принимали участие в помощи раненым и выполняли поручения."

ёл 5 год. рано-утром лежал в постеле, ыбла чудесная погода и вдруг я услышал голос женщины: "Победа! Конец войны!"

"Мы работали в колхозе на Урале. Когда была победа, у нас в основном все плакали. А почему плакали? Потому что из 143 ушедших на фронт, в нашей деревне, вернулось 12."
До ветеранських спогадів долучається молодь. Розповідають, що і їхні близькі виборювали перемогу своїй рідній землі.

"Это праздник действительно со слезами на глазах. У нас ребёночку 6 лет, и даже, когда ей было 3 недели, мы с коляской каждый год сюда приходим."

"Это праздник души. И память за погибших наших дедушек, бабушек."

"У меня отец до Берлина дошёл. Поэтому День Победы -это самый главный праздник."

"У меня 2 деда воевало, поэтому это мой личный праздник."

Цьогоріч вперше за багато років у Полтаві порушено традицію пригощання ветеранів та учасників покладання солдатською кашею. До того ж, раніше у місті встановлювалися намети, таксі міста безкоштовно надавали свої послуги ветеранам, учасникам бойових дій. Нині ж старенькі залишилися стояти без частувань під палючим сонцем. Нагадаємо пам"ятним залишається святкування перемоги у нашому місті 65-ої річниці, коли, серед безлічі заходів, навіть відбувся військовий парад