Подорожчання спиртного перенесли

Подорожчання алкогольної і тютюнової продукції, яке планувалося з 1 травня, переноситься на серпень. Кабінет Міністрів відтермінував запровадження нових акцизних марок, які вплинуть на вартість, на 3 місяці. Податківці запевняють, зріст цін незначний, а нові акцизні марки потрібні.

 Світлана Бондаренко
заступник начальника регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПС України у Полтавській області
" - Це викликано перш за все зміною самого зразка акцизних марок. Зразок змінили для того, щоб насамперед удосконалити ступені захисту даних марок. Для того, щоб у нас були всі заходи для протидії незаконному обігу алкогольної і тютюнової продукції."

У середньому вартість вітчизняного та імпортованого алкоголю зросте на 17-27 копійок, а тютюнових виробів - на 9-15. За повідомленням сайту Кореспондент, Міністерству доходів і зборів доручено до 20 липня забезпечити виготовлення марок нового зразка та припинити до 1 серпня 2013 продаж марок старого зразка.
Податківці говорять, старі акцизні марки вважатимуться дійсними до 1 серпня 2014 року. Далі підприємцям алкогольної промисловості обіцяють безкоштовно змінити маркування на нове. Тютюнові ж вироби зі старими позначками вважатимуться немаркованими.
Опитані нами полтавці здорожчанню не раді. Вважають, що на продаж алкоголю та тютюну особливо це не вплине.

"- Я думаю, що це набагато краще, бо більшість молоді не так буде палить, вживати алкогольні напої. Я думаю, що це буде набагато краще."
" - В наше время любое подорожание - это плохо. Не связано с тем… Врятли это повлияет на то, что будут меньше пить и курить. Единственное, что я думаю, что самогоноварение будет развиваться гораздо больше. "
"- Ну може меньше будут пить. Ну, звичайно, хто пив, той і буде пить."
" - Негативно. А чому негативно? Потому, что пью и курю."
" - Мені здається, що це не буде основним заходом для того, щоб боротися з проблемою алкогольною та тютюнопалінням. Тут потрібно якісь дієвіші заходи впроваджувати."

Мабуть, полтавцям прийшов час боротися з поганими звичками, адже постійне здорожчання алкоголю та тютюну негативно впливає на їхні фінанси.