Відпочинок дітей з малозабезпечених сімей

Пріоритетним напрямком роботи працівників соціальних служб у справах дітей залишається виявлення проблем у сім’ях на ранніх стадіях. Саме в такому випадку усунути негаразди найлегше. Якщо ж такий варіант, з певних причин, неможливий, дітей краще влаштовувати до дитячих будинків сімейного типу. Вже 5 районів на території Полтавської області створили такі заклади, розповіла на прес-конференції Інна Конончук, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації.

Інна Конончук, начальник служби у справах дітей Полтавської ОДА
"На сьогоднішній день у нас 80,9% дітей охоплено саме сімейними формами виховання. Поступово відбувається реформування інтернатної системи і головне, що такі заклади, як притулки для дітей, де діти перебували тимчасово, іде поступове їх реформування в заклади -центри соціально-психологічної реабілітації."
1800 путівок на літній відпочинок та оздоровлення дітей-сиріт, з багатодітних чи малозабезпечених сімей та дітей, позбавлених батьківського піклування розподілили наступним чином: 900 в межах Полтавської області для малюків, що не потребують специфічного лікування, та стільки ж для тих, кому необхідне оздоровлення на морі. Сума, витрачена на закупівлю путівок цього року така ж, як і минулого -повідомили на прес-конференції. Зазначили і те, що кількість багатодітних сімей щороку зростає.

 Наталія Шкоденко, нач.відділу у справах сім'ї та молоді Полтавської ОДА
"Якщо ми говоримо про 2010 рік і у нас було 5,5 тис. багатодітних сімей в області. То зараз бачимо, що кількість таких сімей зросла до 7 тис."
Що ж до зимового дозвілля цих категорій дітей, на це за словами Інни Конончук, з різних джерел виділено 64 мільйони гривень.