Всеукраїнський тиждень діагностики раку шкіри

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно в світі реєструють понад 200 тис випадків захворювання на меланому шкіри і близько 65 тис спричинених нею смертей. Смертність від цього захворювання в Україні подеколи сягає 95%. Така кількість, говорять медики, зумовлена несвоєчасним діагностуванням меланоми.

 Костянтин Іщейкін
зав.кафедрою внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів з дерматовенерологією ВДНЗ УМСА
"На меланому може перетворитися неус. Неус -це латинська назва родимки. Тобто, якщо неус знаходиться на поверхні шкіри, ми можемо не бачити, крім пігментації, абсолютно ніяких змін."
Продемонстрували на прес-конфернції, присвяченій «Дням діагностики раку шкіри «дермотоскоп» -портативний пристрій, що дозволяє виявити меланому. Особливо уразливими до цього виду раку є жінки та люди із світлою шкірою. Спеціалісти радять групі ризику користуватися сонцезахисними кремами та лосьйонами -вони допоможуть уберегтися не лише від опіків, а й від більш серйозного ураження шкіри. Адже навіть звичайна родимка може стати небезпечною для життя.

Володимир Баштан
зав.кафедрою онкології ВДНЗ УМСА
"Завдяки нашим заходам на ранніх стадіях виявляємо більше передраків шкіри і їх профілактично лікуємо. "
Володимир Баштан наголосив і на такій різновидності хвороби, як без пігментна меланома. Виявити її може лише спеціаліст. Тому, навіть якщо ваш тип шкіри не потрапляє до групи ризику, регулярно відвідуйте лікаря. Тому, в рамках тижня діагностики раків шкіри, до 19 травня полтавці зможуть у будь-якому медичному закладі, незалежно від його форми власності, пройти відповідну діагностику.