Проблеми в гуртожитку УТОС

Проблеми із каналізацією почалися приблизно рік тому, пригадують мешканці гуртожитку для слабозорих та сліпих. Як не дивно, труби почали забиватися після ремонту, на який виділила кошти приватна фірма. Ось і на травневі свята знову сталася халепа - через відходи у підземних комунікаціях у будівлі відключили воду. Полтавці розуміють: це вимушений захід, проте без водопостачання їм ну надто скрутно.

Олександр Бондаренко
мешканець гуртожитку УТОС (Фурманова, 4)
«Помитися ніяк, попити води ніяк, купувати її у магазині - єдиний вихід.»

Ходити у туалет у гуртожитку слабозорі теж не можуть - усюди стоїть вода. Натомість комендант та головний інженер підприємства «Полтаваелектроконтакт», де ці люди щодня працюють, придумали, як розв’язати проблему.

Олександр Бондаренко
мешканець гуртожитку УТОС (Фурманова, 4)
«Запропонували наступне: ходити у туалет на територію підприємства «Полтаваелектроконтакт». Чимало людей тут - повністю сліпі, вони не можуть цього робити.»

Потрапити на територію підприємства нам не вдалося. Один із сантехніків чомусь був категорично проти.
Утім чоловік усе ж таки згодився пояснити, у чому причина постійних проблем із трубами. Кооперативний будинок за адресою Фрунзе, 102, який має спільну із гуртожитком каналізацію, відмовляється здавати гроші за ремонт. А слабозорі пояснюють - ремонтувати щось за власний кошт їм немає сенсу - їх оселі належать товариству сліпих, вони навіть не можуть їх приватизувати. Тож залишається сподіватися лише на сумлінну працю сантехніків. Тим паче тоді, коли у підвалі по коліна води.

Тетяна Олександрова
мешканка гуртожитку УТОС (Фурманова, 4)
«Якщо, не дай боже, ми впадемо туди - що тоді? Нікому ж нічого не потрібно, і ніхто не винен у цій ситуації, окрім керівництва.»

Мешканці гуртожитку говорять: телефонували директору підприємства, але відповіді не отримали. Хоча подібна бездіяльність для людей не новинка. Проблем у гуртожитку не перелічити. А на підприємстві, кажуть, взагалі жах: працюють по 12-14 годин на добу за 50 гривень на місяць, та ще й у поганих умовах.

Сергій Бистрицький
мешканець гуртожитку УТОС (Фурманова, 4)
«Холод, бруд, пил. Ніхто ні за що не відповідає. Якщо інженера по техніці безпеки налякати, приміром, гарячою лінією, то він щось робить, вмикають опалення у цехах. Але з понеділка приходиш - і знов холодно у цеху.»

На момент виходу сюжету в ефір проблему із водою у гуртожитку вирішили. Директор «Полтаваелектроконтакт» Іван Михайлов під час телефонної розмови повідомив: каналізацію прочистили ще у п’ятницю, а воду пустили вранці у суботу. Тож слабозорим довелося жити без води 3 дні. Іван Михайлов пояснює: до цього сантехніків не було у місті. І додає: воду можна було брати на підприємстві, а не купувати у магазині. Із туалетами трохи складніше, але, за словами директора, такі неприємності - рідкість у гуртожитку, і вони роблять усе можливе, аби це не повторювалося.