Розпочалася операція з порятунку оборонців Маріуполя

Спільно ГУР Міноборони, ЗСУ, Національна Гвардія, Прикордонна служба розпочали операцію з порятунку заблокованих на території комбінату «Азовсталь» оборонців Маріуполя. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
16 травня з «Азовсталі» розпочалася евакуація 53 важкопоранених військовослужбовців. Їх доставлено до медичного закладу у Новоазовську. Ще 211 захисників через гуманітарний коридор були евакуйовані до Оленівки з подальшим поверненням їх на підконтрольну Україні територію через процедуру обміну, повідомляє Генштаб ЗСУ. Заходи з порятунку оборонців, які залишаються на території «Азовсталі», тривають.
Як повідомляє Генштаб, усі поставлені командуванням завдання оборонці Маріуполя виконали у повному обсязі. Це окремий загін спеціального призначення «Азов», 12-та бригада Національної гвардії України, 36-та окрема бригада морської піхоти, прикордонники, поліцейські, добровольці, тероборона Маріуполя.
«Утримуючи позиції на „Азовсталі“, вони не дозволили противнику перекинути угруповання чисельністю до 17 батальйонних тактичних груп (близько 20 000 особового складу) на інші напрямки. Тим самим завадили реалізувати план щодо швидкого захоплення Запоріжжя, здійснити вихід на адміністративний кордон Донецької та Запорізької областей і створити умови для оточення угруповання ООС, — йдеться у повідомленні Генштабу. — Сковування основних сил противника навколо Маріуполя дало нам можливість підготувати та створити оборонні рубежі, на яких наші війська знаходяться і сьогодні та дають гідну відсіч агресору. Ми отримали критично необхідний час на формування резервів, перегрупування сил, отримання допомоги від партнерів».
«На жаль, ми не маємо можливості деблокувати Азовсталь військовим шляхом, — додала Ганна Маляр. — Найважливіше спільне завдання всієї України та всього світу — зберегти життя оборонців Маріуполя».