«Поки наша армія виграє битви, економіці необхідно виграти війну» — Свириденко

На Всесвітньому економічному форумі у Давосі міністерка економіки Юлія Свириденко представила план дій збереження стійкості економічної системи України та перемоги над ворогом.
За її словами, першим кроком має стати повноправне членство України в Європейському Союзі.
«Економічна, енергетична та торговельна інтеграція в ЄС є шляхом до безпеки в Україні, — наголосила Свириденко. — Очікуємо стати кандидатом у члени в наступному місяці».
Другим кроком має стати повний доступ України до ринків G7 та ЄС до 2030 року.
«Ми сподіваємося, що уряди цих держав наслідуватимуть приклад Великобританії, ЄС та Канади, які скасували мита на наступні 12 місяців. А також на те, що ці ринки лишатимуться відкритими в довгостроковій перспективі», — підкреслила міністерка.
Третім кроком є забезпечення розвитку ключових для української економіки галузей.
Йдеться про чотири галузі:
— військово-промисловий комплекс та аерокосмічна промисловість
Мова йде про виробництво сучасної зброї, створення спільних підприємств з країнами НАТО для передачі технологій та подальшого постачання зброї цим державам.
— металургія та машинобудування
Україна має відновити заводи, провести їх екологічну модернізацію для досягнення глобальною сталеливарною промисловістю цілей по декарбонізації.
— сільське господарство та харчова промисловість
Мета — потрапити до ТОП-5 країн не лише за обсягом, а й за вартістю експорту сільськогосподарської продукції. Тож у плані — розвивати переробку сільськогосподарської сировини, щоб збільшити грошову вартість експорту.
— ІТ-індустрія
Завдання Уряду — допомогти ІТ-аутсорсерам стати власниками та розробниками продуктів.
«Для розвитку цих галузей готові надати інвесторам дешеву електроенергію та сировину для подальшої переробки. Ще одна наша перевага — безпечна і швидка логістика: не довше 72 год до Західної Європи та ніч до Центральної і Східної Європи», — зауважила Свириденко.
Міністерка економіки також налогосила, що завдання України — створити сприятливе середовище для бізнесу, забезпечити захист прав власності та верховенство права. Для цього Україна готова прийняти всі законодавчі акти, які допоможуть досягти цих цілей.