Без гарячої води!

Гарячу воду у Полтаві вимкнули 14 травня. У диспетчерській службі міськвиконкому повідомили: підприємства «Полтаватеплоенерго» та «Полтавагаз» не дійшли згоди у питаннях боргів.
Мешканці міста почали бити на сполох - що це за цивілізація у ХХІ столітті у нашій Полтаві? Крайніх відшукати важко.

Вікторія Горностай
"«Полтаватеплоенерго» говорить: «Ми все платимо», «Полтавагаз» каже: «Вони нічого не платять». Крайніх, звісно, немає. До чого тут ми, громадяни, які платять регулярно? У нашому будинку є навіть люди, які заплатити наперед за травень."
Полтавці говорять: через чиїсь борги страждають сумлінні платники.

Наталія Гордієнко
мешканка будинку за адресою вул. Грушевського, 14
«Якщо є люди, які заборгували «Теплоенерго», є суд, є інші органи, через які можна вирішувати ці проблеми. Нехай звертаються, нехай борються із цим, до чого тут ми? Ми платимо гроші і хочемо користуватися послугами, за які заплатили.»
Годі й казати, що відсутність теплої води спричиняє купу проблем для населення.

Алла і Юлія
мешканки будинку за адресою вул. Грушевського, 14
«Складно, помитися ніяк. У мене двоє дітей, із ними морока. Складно.»

Анатолій Поляк
мешканець будинку за адресою вул. Грушевського, 14
«Роблять усе це без попередження, не по-людськи, хоча ми справно платимо. Ніяк помитися, ніяк діток помити.»

У підприємстві «Полтаватеплоенерго» повідомили: «Полтавагаз» дійсно залишив їхні котельні без газу. За інформацією підприємства, рівень їх розрахунків за спожитий природний газ з початку 2013 року склав понад 50 %, що перевищує середній показник по Україні. А розрахунки населення за цей же період перевищили 97 %. У «Теплоенерго» зазначають: навіть за умови, якщо 100 % громадян розрахуються за послуги, підприємство не зможе відразу виплатити усю суму. Причини такі, цитуємо письмове роз’яснення «Полтаватеплоенерго»: «Природний газ у значній мірі споживається в опалювальний період, а населення (за умови відсутності індивідуальних приладів обліку теплової енергії) оплачує послуги рівними частинами протягом календарного року.» Окрім цього, існує різниця між фактичною ціною природного газу та ціною, що передбачена діючим тарифом. Ця різниця компенсується з Державного бюджету України, а цього у поточному році ще не відбулося. На підприємстві обіцяють: повністю розрахуються із боргами до початку нового опалювального сезону. Щодо товариства «Полтавагаз», то там нам повідомили, що є борги з боку «Теплоенерго», але питання вирішується.

Міська влада відмовилася коментувати ситуацію із гарячою водою. На думку екс-очільника Октябрської районної ради Олега Пругла, така позиція не зовсім правильна, адже будь-яка проблема, з якою стикаються мешканці міста, повинна вирішуватися за сприяння місцевої влади. Пан Пругло додає: раніше керівництво міста завжди брало безпосередню участь у вирішенні таких питань.

Олег Пругло
колишній голова Октябрської районної ради
«Ці питання завжди вирішували заздалегідь, швидко і безболісно для населення. Це проблема влади. Якщо це незручно для полтавців, слід розв’язувати цю проблему. Я вважаю, лише так варто вирішувати такі питання.»