У трьох громадах Полтавщини вирішили зберегти назви вулиць на честь Суворова

У Глобинській, Пирятинській та Заводській громадах Полтавщини вирішили зберегти назви вулиць на честь військового діяча Російської імперії Олександра Суворова. Про це повідомив регіональний представник УІНП у Полтавській області Олег Пустовгар.
Полтавський офіс УІНП отримав з виконкомів громад Полтавщини відповіді на ініціативу перейменування вулиць та провулків на честь російського полководця Олександра Суворова.
Як повідомляє Олег Пустовгар, наразі не планують перейменовувати вулицю та провулок Суворова в селі Пироги на Глобинщині, вулиці у місті Пирятині та селі Вишневе Пирятинської громади, а також вулицю в місті Заводському.




«Присутність Суворова та інших військових діячів Російської імперії у
публічному просторі є актом звеличення держави-окупанта, — розповів Пустовгар. — Настав час всебічного позбавлення від російських впливів, зокрема й у топоніміці. Альтернативи викоріненню російських імперських маркерів у назвах площ і вулиць не існує. У гуманітарній політиці місцевих громад відповідальним особам пора зважати на реалії повномасштабного російського вторгнення, яке ведуть послідовники Суворова — Путін і Шойгу».
ДОВІДКА УІНП
Суворов має явну негативну репутацію в історії України, Польщі та національних меншин півдня нашої держави. Як зазначається на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті, у 1768‒1769 роках був безпосереднім учасником жорстокого придушення Коліївщини — козацько-селянського повстання в Правобережній Україні. Під керівництвом Суворова 1778 року відбулася насильницька депортація з Криму до тодішньої Азовської губернії Російської імперії понад 30 тис. кримських християн (греків і вірмен), внаслідок якої загинуло близько половини переселенців. Суворов причетний до винищення частини ногайців — народу, який у XVIII ст. населяв землі Північного Причорномор’я — території південних областей сучасної України.
У 1794 р. очолюваний Суворовим російський каральний корпус жорстоко придушив польське визвольне повстання на чолі з Тадеушем Костюшком. У сучасній російській ідеології постаті О. Суворова відведено одне з ключових місць, зокрема — у військово-історичному аспекті. У 2014 році цей воєначальник був визнаний найбільш видатним полководцем Росії. Його ім’я на території Російської Федерації та Республіки Білорусь носять: десятки військових училищ та спеціальних шкіл з посиленою військовою підготовкою; сотні площ та вулиць у різних населених пунктах; низка військових об’єктів, військових частин Російської Федерації. Поза цим, чимало військових частин збройних сил Російської Федерації нагороджені орденами Суворова, і зберегли їх у своїх назвах.