Цвітіння амброзії: медики про алергію та комунальники про боротьбу з рослиною
Розпал цвітіння амброзії зазвичай припадає на серпень-вересень, саме тому медики радять починати вживати ліки від алергії за два тижні до цього періоду. А як з амброзією борються комунальники та скільки коштів з бюджету виділено на це — дивіться у сюжеті.
Алік Сахно, журналіст: Вдихати аромати цієї квітки вкрай ризиковано. Однак не кожен полтавець знає, що живе поруч з таким сусідом. Ця пишна зелена рослина, яка саме у липні квітне деінде у парках, на узбіччях та зелених зонах, називається амброзія.
Тетяна Борисівна, живе поруч: Я не дуже інтересуюсь цим, поетому нет, по рослинам ні, ну бачила, наверноє, как-то не хотела узнать, что ето такоє.
Галина, живе поруч:
— А ви знаєте, що це за рослина?
— Амброзія, алергія на неї.
— А у вас буває? Ну, ні нібито не помічала.
— У знайомих — так.
— І як вона проявляє себе?
— Чхають, нежить, підпухають очі, сльозяться.
А ось полтавець Андрій яку небезпеку несе пилок амброзії знає не з чуток. Чоловік каже — страждає із 7-го класу, через алергію на рослину неодноразово доводилось лікуватись стаціонарно.
Андрій, страждає на алергію від амброзії: Найважчий стан минулого року десь на початку вересня, це ось як раз — присів, повечеряв… вийшов з анафілактичним шоком. В лікарні знімається набряк по перших моментах, коли я ще в мене не було опиту, то я тиждень в лікарні лежав.
Розпал алергії через пилок амброзії зазвичай припадає на серпень-вересень і згасає лише у жовтні, каже Олена Стрільчук, лікар- ЛОР. Схильним до алергії вона рекомендує приймати препарати під наглядом медиків ще за тиждень-два до початку цвітіння рослини. Також пані Олена радить уникати зустрічей з подразником.
Олена Стрільчук, лікар-отоларинголог: Відомо, що пилок рослини распространяється найбільше з 10 до 15 години, на вулиці, тобто людині з 10 до 15 краще не виходити, не відкривати вікна, двері уникати місць, де може проізростати амброзія.
Поблизу 16 школи поля амброзії. Запитуємо робітників — що косять? У відповідь — усе підряд. Тож боротьба іде не конкретно з амброзією.
Працівник: Мы косим всё, что нам дают. Дали площадь — мы выкосили… что попадается, всё к ряду и косим там.
Нагадаємо, на засіданні виконкому Полтавської міськради 23 червня ухвалили програму по боротьбі з амброзією. Валерій Пархоменко, перший заступник міського голови Полтави говорить — на поточний рік фінансування програми має становити 6 млн грн.
Валерій Пархоменко, перший заступник міського голови Полтави: На сьогоднішній рік, підприємство вже порахувало, це декоративні культури, нам потрібно 30 кубів діючої речовини для того, щоб почати боротися з амброзією.
На час воєнного стану закупівлі дозволено лише через тендери, а не на пряму. Таким чином, за прогнозами Пархоменка, цьогоріч місто почне боротися із рослиною- алергеном не раніше серпня. Але локації та площі та де саме планують застосовувати гербіциди, Валерій Пархоменко не уточнив.
Загалом Програму боротьби з амброзією розрахована до 2026-го. Її кошторис — близько 31 млн грн.