Сучасний ззовні — комфортний всередині: комплексна термомодернізація будинків у Полтаві
Утеплення будинків влітку допоможе українцям пережити складну зиму. Як саме модернізують житло у Полтаві та як допомогають заходи енергоефективності заощаджувати і тепло, і кошти — про це своїм досвідом поділилися голови ОСББ.
Це — найголовніший агрегат нашого ІТП. Це — контролер. Завдяки ньому ми налагоджуємо все, але це можна робити і з телефону.
Сучасний зовні, комфортний всередині, хоча будинку вже 50 років. Усе завдяки комплексній термомодернізації, говорить Голова ОСББ «Наш дім-21» Олег Зволинський та показує нам індивідуальний тепловий пункт багатоквартирного будинку на Нечуя-Левицького, 21.
Називаються автоматичні балансувальні клапани. Вони встановлюються раз на сезон, і він далі сам регулює кількість теплоносія в радіаторах.
Система, встановлена 2 роки тому, дозволяє регулювати подачу тепла та суттєво заощаджувати.
Олег Зволинський — голова правління ОСББ «Наш дім-21»: Завдяки цьому ІТП ми не тільки економимо кошти співвласників, а й отримуємо комфорт. Завдяки ІТП, завдяки міцним насосам ми отримуємо температуру в квартирах майже у всіх однакову, десь приблизно 21-22 градуси. Колись у нас була економія 20%, а зараз майже 40%.
Крім встановлення ІТП, в будинку відремонтували дах, утеплили труби водо- і теплопостачання, замінили вікна в місцях загального користування, утеплили підвальне приміщення та вже завершують утеплювати фасад. Завдяки програмі «Енергодім» отримали відшкодування від державного фонду 70%. Комплексне утеплення допоможе пережити наступний опалювальний період, а він, за прогнозами урядовців і представників енергетичної сфери, в Україні буде найскладнішим за останні 30 років, через війну і зруйновану інфраструктуру. Загалом, ще є час подбати про енергоощадні заходи у своєму будинку, зокрема аби втрати тепла були мінімальними потрібно утеплити фасад і замінити вікна. Саме цим займаються зараз в ОСББ будинку по вулиці Полюсна, 10
Ніна Науменко — голова правління ОСББ Полюсна, 10: Поміняли вікна, двері, встановили ІТП, вже відчули, що ми на правильному шляху. Уже ми мали можливість трошки регулювати. А ось коли почали працювати з фондом, поміняли повністю балконні блоки і вікна у квартирах за бажанням, це було 97%. Працюючи з фондом, люди міняли всього за 30%.
У результаті взимку платили на 35% менше, ніж до періоду тепломодернізації, ділиться результатами роботи керівниця ОСББ.
Ніна Науменко — голова правління ОСББ Полюсна, 10: Коли ми повністю утеплимо будинок, ми зможемо зробити енергетичний паспорт нашого будинку, і вже співпрацюючи з теплокомуненерго, доказати, що ми менше споживаємо тепла, ніж будинок, який заходів по енергоефективності не проводить.
Як пояснює начальник служби контролю за збутом теплової енергії ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Віктор Іванченко, регулювання обсягів теплоспоживання відбувається в котельні і можливе в самому будинку. Скажімо, для зменшення кількості спожитої теплової енергії в будинку, потрібно вжити цілу низку енергоефективних заходів, кожний з яких може дати певний рівень економії, але найсуттєвіший з них — утеплення зовнішніх стін, що дозволить заощадити до 30%
Віктор Іванченко — начальник служби контролю за збутом теплової енергії ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»: В залежності від температури повітря регулюється температура теплоносія, який по мережах надходить на системи опалення будинків. Це якісне регулювання. Це відбувається для будинків, які підключені до котелень. При встановленні ІТП з погодним автоматизованим регулюванням мешканці будинку можуть додатково, в залежності від графіку, який вони задають, регулювати якість теплоносія на системи опалення.
Нагадаємо, днями Верховна Рада України прийняла законопроєкт, що спрощує умови для комплексної термомодернізації будівель. Йдеться про впровадження енергоефективних заходів у житлових та громадських будівлях та співпрацю з Фондом енергоефективності.