У Полтаві театр Гоголя проводить безкоштовні майстер-класи для дітей
Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Гоголя організував для дітей-переселенців захоплюючі творчі канікули — актори розпочали проводити для них безкоштовні майстер-класи з акторської майстерності, хореографії та інших дисциплін. На заняттях побували і наші журналісти.
— Давайте ще раз, зупинились, на підлогу, виходимо.
Хореографія, вокал, акторське мистецтво, живопис, література, хенд-мейд та навіть арт-йога. Працівники полтавського обласного театру імені Гоголя розпочали безкоштовні творчі майстер-класи для дітей переселенців та юних полтавців. Мета — познайомити їх з усім розмаїттям театральних мистецтв, показати світ поза сценою та допомогти обрати заняття до душі.
Ольга Коваленко — керівник літературно-драматургічної частини Полтавського театру ім. Гоголя: Колективом театру було вирішено ознайомлювати і показувати, що відбувається в театрі і кожного дня проводиться різний майстер-клас.
Діти від 6 до 14 років розподілені на 3 вікові групи по 10 осіб — 6-8, 9-11 та 12-14 років.
Ольга Коваленко — керівник літературно-драматургічної частини Полтавського театру ім. Гоголя: Це акторська майстерність, це живопис, де розповідають про створення костюмів і вони мають змогу потрапити в художній цех, хореографія проводиться нашими акторками і це кожного разу різний стиль. На даний момент від початку проекту ми вже маємо до 1000 заявок. Діти сформовані в групи по 10 чоловік, це майже індивідуальні заняття, з індивідувальним підходом.
На заняттях з живопису діти малювали персонажа казки-вистави «Всі миші люблять сир».
Ірина Кліменченко — головний художник театру: Деякі дітки перший раз тримають цей пензлик, цей олівець. Вони повідкривали роти і дивились на цей цех. Вони бачили диво, цей храм мистецтва. Вони ходили в театр як глядачі, а побувавши за лаштунками, думаю, для них це буде дуже цікава наука.
Аж раптом заняття перервав сигнал повітряної тривоги.
— Можете там продовжити, не забувайте речі.
Усі спустилися в укриття. Але і там, у підвальному приміщення театру, продовжили заняття у групах: співали «Моє ім’я — синє небо».
Рухалися та разом з заслуженим журналістом України Наталією Святцевою пізнавали тонкощі візуального мистецтва.
— Набери мені на камері, як ми тримаємо маленьку камеру.
Групи наразі сформовано, такі творчі активності триватимуть до кінця серпня. А вже на початку вересня гоголівці набиратимуть нову команду охочих долучитися до театрального світу.