У Полтаві працівники пункту перетримки бездоглядних тварин зустрілися із зооволонтерами
Працівники відділу регулювання чисельності бездоглядних тварин при КАТП-1628 провели зустріч з громадськістю та місцевими зооволонтерами, під час якої розповіли про виконану роботу та досягнення за останні два місяці. Вони також обговорили конфліктні питання, які виникли останнім часом між працівниками притулку та однією з громадських організацій міста. Чому виникли непорозуміння і чи вдалося сторонам конфлікту дійти згоди — знають наші журналісти.
У Полтаві обговорили тему безпритульних тварин, що перебувають в Пункті перетримки по вул. Нижньомлинській. Серед запрошених — представники громадськості та зооволонтери. Керівник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин «КАТП-1628» Сергій Богодюк зазначив, що наразі в притулку перебуває 122 собаки та 7 котів.
Підкреслив, що усі вони ситі, доглянуті та здорові. Для тварин вже закупили харчування на 3 місяці на загальну сумму понад 71 тис. грн. З початку року за кошти КАТП простерилізували чотирилапих на суму 108 тис. грн. Активно ведуть інтернет-сторінки притулку, завдяки яким підшукують господарів для підопічних.
Крім того, в притулку зроблено ідентифікацію тварин за ступенем агресивності: відповідно будки чотирилапих позначені зеленим, жовтим або червоним кольором. Не оминули увагою і непорозуміння, що виникло між ГО «Барбоскіни» та КАТП. Зоозахисники цієї організації, які ходять до притулку та опікуються певними тваринами, обурені тим, що комунальники, які віддають тварин в добрі руки, не надають їм контактів нових власників.
Наталія Лебединська — представниця ГО «Барбоскіни»: Більшість років, що ми тут знаходимося, не виникали питання контактів з новими власниками. Вели журнали реєстрації і вносилися дані нових власників. Безпосередньо активні волонтери могли зв’язатися з новими власниками. Журнали зникли, нам пояснили це військовим станом, також дією закону про персоніфікацію. Вже близько 10 тварин віддали і доступ нам повністю перекрили. Почали нам закидувати, що ми колаборанти, що ми використовуємо тварин, щоб заробляти якісь гроші.
Керівник же відділу регулювання чисельності безпритульних тварин стверджує, що діє згідно з законом.
Сергій Богодюк — керівник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин «КАТП-1628»: Персональні дані? Ви можете порушувати закон? У сусіда там є щось класне, золота кг. Ви можете піти і вкрасти? Теоретично можете, але вас посадять. Так само і я, якщо я буду розголошувати інформацію про персональні дані, мене посадять, а я не хочу, щоб мене саджали. Коли тварину забирають нові власники, ми виставляємо фотозвіт, заповнюється анкета, договір, що знаходиться у нас в сейфі на роботі. Це є приватна інформація людини.
У результаті сторони вирішили узаконити взаємовідносини — юридично оформити новий договір, який би влаштовував і зоозахисників, і працівників КАТП. За кожним волонтером-опікуном планують закріпити кілька тварин та окреслити зручні умови подальшого спілкування опікунів з новими господарями хвостатих. Наприкінці зустрічі Сергій Богодюк презентував присутнім і новостворений майданчик для тварин та запросив сюди на майстер класи, які 24 липня проведуть тут фахівці з каністерапії.