І онлайн, і офлайн: як на Полтавщині розпочнеться навчальний рік
Новий навчальний рік на Полтавщині буде змішаним: і онлайн, і офлайн. Як працюватиме конкретний дитсадок чи школа — визначатимуть батьки дітей та громади. Про це говорили під час наради з ректорами вишів області та народними депутатами з профільних освітніх комітетів парламенту. Більше про їх візит — у нашому матеріалі.
Як працюватиме конкретний дитсадок чи школа у новому навчальному році — визначатимуть батьки дітей та громади. Навчання планують змішаного типу: як онлайн, так і офлайн. Таку систему цьогорічного освітнього процесу обговорили в області під час наради, на яку завітали народні депутати з профільного освітнього комітету та представники вишів навчальних закладів Полтавщини.
Дмитро Лунін, очільник Полтавської ОВА: Зараз школи готуються, що будуть класи до офлайн навчання і будуть класи для онлайн навчання. Ми готуємося до змішаної форми. Всі громади проводять опитування. Вони свідчать, що 50-75% дітей будуть навчатися онлайн, а всі інші будуть навчатися офлайн.
Освітній процес для шкіл області має розпочатися 1 вересня, для вишів — 15 серпня. Загалом у п’яти університетах Полтави планують розпочати навчання в аудиторіях. Це за умови, якщо дозволятиме безпекова ситуація.
Дмитро Лунін, очільник Полтавської ОВА: З 15 серпня починається для всіх, крім перших курсів. Перші курси починають з 19 вересня процес навчання, крім Кременчука. Дійсно, там ситуація інша, і вони почнуть онлайн-навчання.
Зараз укриття готують до навчального процесу. Зокрема, прибирають зайве, щоб облаштувати тимчасові аудиторії. Найближчим часом має вирішитися питання про те, щоб надати можливість громадам виділяти кошти не лише на поточні, а й на капітальні роботи під час воєнного стану. Зокрема і на ремонт бомбосховищ — каже народний депутат України Юлія Гришина.
Юлія Гришина, народний депутат України: Місцева влада має можливість, що стосується підготовки бомбосховищ і простих укриттів, робити поточні ремонти. Але в більшості випадків там потрібен капітальний ремонт, і місцева влада повинна мати можливість ці кошти витрачати. Зараз от над цим працюємо.
Після наради народні депутати та очільник області відвідали Полтавську політехніку, щоб побачити, як виш готується до нового навчального року. А також завітали до Обласної лікарні імені Скліфосовського. Туди вони передали гуманітарну допомогу — у вигляді ліків різного призначення, яку надав Чернівецький гуманітарний штаб.
— Тут коштовні, якісні ліки. Тому ми щасливі, що можемо допомагати.