Міжнародний день музеїв

Аммар живе у Полтаві вже 5 років. Він – майбутній стоматолог. Утім у повсякденному житті, говорить, знаходить час і на відвідування музеїв. Цього дня він разом з рештою іноземних студентів прийшов до садиби Івана Котляревського.

Салех Аммар Ібрагім, приїхав до Полтави з Судану
"Нова культура, як він жив тут, як він харчувався, як він розмовляв. Ми це все подивилися, нам дуже сподобалося. Це така унікальна можливість, щоб ми подивилися"

Тепер можна не лише подивитися, а й послухати. Адже усі літературно-меморіальні музеї Полтави вже мають аудіоекскурсії.

Віталій Павлов, начальник відділу туризму і культурної спадщини управління культури Полтавського МВК
"Є сегмент туристів, які хочуть не тільки наживо поспілкуватися з екскурсоводом, але й мати можливість пройти самостійно експозиційну залу того чи іншого музею"

Дослідження показали, що найбільш затребуваними мовами для іноземних туристів є англійська та німецька. Аудіоекскурсії записані носіями тієї чи іншої мови. Їх тривалість – близько однієї акадімечної години. Сьогоднішні відвідувачі садиби Івана Котляревського запевняють: подібна аудіоекскурсія дуже зручна.

Роберт Ібіам, приїхав до Полтави з Нігерії
"Я слухав екскурсію англійською мовою. Я розумів усе, що він казав. Я знаю про історію Івана Котляревського"

Вперше подібний проект запровадили у Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви». Цього ж дня тут дивують новими цікавинками. Взявши собі на замітку гасло Міжнародної ради музеїв «пам'ять плюс креативність дорівнюють соціальному поступу», співробітники заповідника влаштовують незвичайний формат екскурсій.

Наталія Білан, директор Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви»
"Ми оповідаємо не про хронологію подій, а зробим акцент на військово-історичному музеї. Ми сьогодні розповідаємо про холодну зброю, вогнепальну зброю, особливості її використання на флоті. Показуємо також хроніку відзначення 200-річчя та 300-річчя Полтавської баталії"

Незважаючи на те, що в музейників – святковий день, вони всі, як один, на роботі. Говорять: для них – це зайва нагода побачити цікавих людей. У цьому і полягає особливість їхньої роботи.

Ольга Тимощук, музейний доглядач Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви»
"Цікаво те, що бачу багатьох людей. Ще при Союзі бачила і космонавтів, і артистів, і президентів бачила"

Родзинкою відзначення цьогорічного дня музеїв стало те, що на подвір'ї Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» замайоріло 8 прапорів держав-учасниць Північної війни, які брали участь у сухопутних баталіях. У наступному році, говорять у музеї, до них приєднаються і морські країни, які долучилися до подій Північної війни.