«Врятуй життя ближнього»

Акція «Врятуй життя ближнього» проходить у місті вперше. Ідея належить студентам-випускникам «Школи місцевого та студентського самоврядування «Лідер майбутнього»». Молоді люди вирішили: знати ази долікарської допомоги має кожен.

Микола Скорик
студент, ініціатор акції «Врятуй життя ближнього»
«Дуже багато людей помирає у той час, коли до них їде карета швидкої допомоги. За нормами, вона іде до потерпілого у середньому 10 хвилин, і оточуючі повинні знати, що робити до прибуття медиків.»

Полтавці, які цього дня гуляли центром, мали змогу навчитися робити штучне дихання і масаж серця та зупиняти кровотечу. Для цього активісти встановили спеціальні палатки, де бажаючі могли попрактикуватися на муляжах.

Світлана Порохня
заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів
«Я сподіваюся, що сьогодні ті, хто підійшов до палаток і подивився, як правильно надавити допомогу у тій чи іншій ситуації. Молодь отримає певні знання і знатиме, як надавати долікарську допомогу.»

Окрім цього, на площі працював безкоштовний флюорограф, а в одній з палаток вимірювали тиск. Люди могли зробити це безплатно, а також отримати листівки з корисною інформацією.

Олена Ромас
начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту МВК
«Вони зовсім невеликі, кармінні. У них зібрані найголовніші поради про першу допомогу, про те, що і як робити і конкретній ситуації.»

Присутні, які отримали спеціальний квиток за участь у майстер-класах з першої допомоги, змогли взяти участь у безпрограшній лотереї. Гроші, зібрані на ній, підуть на купівлю гойдалки для полтавця - інваліда з дитинства, якого виховує сама мати. Діти теж не сумували - для них влаштували конкурс малюнків на асфальті. Організатори сподіваються: згодом акцію проводитимуть щороку.