Полтава не в «Асоціації міст України»

Асоціація міст України заснована в червні 1992 року, і на той час до її складу входило 35 міст. На міжрегіональній нараді керівників міських Рад, що відбулася тоді в Дніпропетровську, було визначено основну мету діяльності Асоціації - підтримка курсу ринкових перетворень, розширення горизонтальних зв'язків між містами на ґрунті економічного співробітництва, захист законних прав та інтересів членів Асоціації в органах влади та управління, взаємодія з владними структурами і громадськими об'єднаннями в справі перетворення України на країну з соціально орієнтованою ринковою економікою.

Полтаві ж не зовсім багато користі з членства в асоціації - вважає міський голова Олександр Мамай. На його переконання місто сплачує завеликі кошти за членство. У пресслужбі ради повідомляють - минулого року заплачено 30 тисяч гривень, цьогоріч мали б заплатити близько 80 - ти тисяч. Тому сесія вирішила вийти з організації.
В самій же асоціації міст України говорять що вони не отримували від Полтави членські внески починаючи з 2010 року, відколи змінилася міська влада. Про це свідчать Звіти Ревізійної комісії АМУ, які щороку затверджуються на Загальних Зборах разом із Звітами про діяльність Асоціації. і публікуються на офіційному сайті організації.

При цьому Полтавський міський голова Олександр Мамай - запевняють в асоціації - протягом двох років 2011-2012 був обраний членом Правління організації, але жодного разу не взяв участі у засіданнях Правління або інших заходах АМУ, на яких міські голови та інші представники міст зустрічаються з представниками центральних органів державної влади для обговорення проблем місцевого самоврядування та шляхів їх вирішення.

Асоціація міст України не є підприємством, що надає послуги. Цитата- Асоціація – це об’єднання територіальних громад, інтереси яких в АМУ представляють посадовці та працівники органів місцевого самоврядування, в тому числі і міські голови. І саме від їх спільних зусиль та активної участі у роботі Асоціації залежить результативність і ефективність її діяльності. Кінець цитати.
Результати своєї діяльності за поточний рік асоціація вислала у письмовому вигляді і перелічила чим практично займаються її члени.
Про цю діяльність знає і колишній керівник Октябрського району міста Олег Пругло.


 Олег Пругло
 депутат Октябрської районної ради
"Асоціація - це інструмент для вирішення проблем міста...."


Така позиція нинішньої міської влади на чолі з Олександром Мамаєм свідчить про одне.

Олег Пругло
депутат Октябрської районної ради
"Це свідчить що у нас немає проблем...."

На сьогодні Асоціація міст України об'єднує 557 міст, селищ і сіл, в яких проживає понад 80% населення України.