На Полтавщині відновив роботу екобус
Із середини листопада у Полтавській області відновив роботу обласний екобус. Через повномасштабне вторгнення російських окупантів в Україну його виїзди призупинили більше, ніж на півроку. У яких громадах вже побував цей екомобіль та скільки небезпечних відходів встигли зібрати — розкажуть наші кореспонденти.
Близько трьохсот використаних люмінесцентних ламп та більше 1000 батарейок приніс до обласного екобуса Анатолій Ганзенко. Він 35 років працює завгоспом Староаврамівської школи Хорольської тергромади. Говорить: вони облаштували спеціальний контейнер для збору небезпечних відходів. Приносили батарейки та термометри не тільки школярі, а й односельці.
Анатолій Ганзенко, завгосп Староаврамівської школи Хорольської тергромади: Вся школа наша була, всі класи, всі кабінети були з оцими старими радянськими лампами, які виготовлялися на основі ртуті. Вони були небезпечними як для дітей, так і для працівників школи. Але час змінився, і цих ламп за 35 років ми стільки наскладали, що навіть зараз не можемо всі здати.
Здають небезпечні побутові відходи і працівники «Хорольської гімназії». До екобуса вони принесли близько 700 ламп і 15 кг батарейок, каже заступниця директора з господарської роботи Олеся Процин.
Олеся Процин, заступниця директора з господарської роботи опорного закладу «Хорольська гімназія»: Батьки і діти долучаються до збору батарейок та ламп. У нас при школі є спеціальні контейнери, де ми збираємо батарейки, тому що кожен відповідально до цього ставиться. Усі знають про шкідливість батарейок та ламп, і таким чином дбають про майбутнє нашої природи і про довкілля.
Наразі, після відновлення роботи екобуса небезпечні відходи зібрали у 9 громадах, повідомила керівниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.
Олеся Дроботенко, керівниця відділу інвестиційної діяльності Полтавської обласної ради: Це Ромоданівська, Мартинівська, Лютенська, Сергіївська, Терешківська, Решетилівська і Хорольська. В планах ще Зіньківська громада.
За два тижні роботи екобуса по Полтавщині вдалося зібрати близько 38 кг батарейок, 26 термометрів та більше 3000 люмінесцентних ламп, — підрахувала Олеся Дроботенко.